$
נדל"ן עולמי

מצוקת הדיור בניו יורק: הבניין שהושמץ בגלל "כניסה נפרדת לעניים" - עדיין פופולרי

ביקורת רבה הושמעה בעיר לאחר שנודע שבניין דירות יוקרתי כולל כניסה נפרדת לדיירים הפחות אמידים ושאסורה עליהם הכניסה לבריכה ולחדר כושר. אך הביקורת לא הבריחה את הקונים ול-55 יחידות הדיור המוזלות נרשמו 88 אלף מתמודדים

שירות כלכליסט 12:0325.04.15

בניין הדירות היוקרתי בניו יורק שנודע לשמצה לאחר שפורסם כי הוא כולל כניסה נפרדת לדיירים הפחות אמידים, הצליח בכל זאת למשוך 88 אלף בקשות עבור 55 יחידות הדיור המוזלות שהוצעו.

 

הפרסום על קיומה של "כניסת העניים" גרר ביקורת רבה על כך שלדיירים בדירות המוזלות יש כניסה מופרדת משל בעלי הדירות המיליונרים, ושאסורה עליהם הגישה לבריכה ולחדר הכושר שבבניין. אולם הביקוש הגבוה מצביע על הצורך העצום בניו יורק בדיור בר השגה.

 

הדמיית המגדל הדמיית המגדל

 

מאז תחילת השנה התקיימו בניו יורק 10 הגרלות עבור 700 יחידות של דיור בר השגה, אולם עליהן התמודדו 486 אלף מועמדים. מדובר בסביבות 5% מאוכלוסיית העיר וקרוב למחצית מאוכלוסיית ויומינג, שמונה לשם ההשוואה 584,153 איש.

 

מי נחשב עני בניו יורק?

 

בנוסף, מתברר כי הביטוי "כניסת עניים" אינו מדויק, שכן לפי הגדרות הממשל הפדראלי, משפחה של 4 נפשות נחשבת כחיה מתחת לקו העוני אם היא מרוויחה פחות מ-24,250 בשנה, בעוד שרף הכניסה לבניין בניו יורק הוא הכנסה של 30,240 ומעלה, כך שלמעשה עניים לא באמת יכולים להרשות לעצמם להתגורר שם.

 

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, השיק תוכנית דיור ברהשגה שמתבססת על חוק המעניק לקבלנים יותר אישורי בנייה מהמקובל כל עוד הם מוסיפים לבניינים יחידות בנות השגה. פירוש הדבר, שבנייה חדשה של דיור בר השגה תכלול גם הקמת דירות יוקרתיות, מהלך שעלול להבריח מהשכונות את הדיירים בעלי ההכנסות הנמוכות. התוכנית של דה בלאזיו אמורה להוסיף בתוך 10 שנים 80 אלף דירות בנות השגה, שעדיין לא יספיקו כדי לעמוד בביקוש בעיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x