$
חדשות נדל"ן

הוותמ"ל אישר להפקדה 9,500 יחידות דיור חדשות באשקלון

התוכנית כוללת בניית בניינים בני 20-7 קומות בשכונה חדשה בצפון העיר וכן אזור תעסוקה בצמוד למסילת הרכבת ולכביש 4

אמיתי גזית 12:2921.04.15

הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה בישיבתה היום (ג') להפקיד תוך 60 יום תוכנית לבניית 9,500 יחידות דיור (20% מתוכן קטנות) ברובע חדש בצפון אשקלון שיקרא "עיר היין". ההחלטה התקבלה חרף התנגדות נציגי עיריית אשקלון ומשרד התחבורה.

 

שכונה באשקלון (ארכיון) שכונה באשקלון (ארכיון) צילום: גדי קבלו

 

בשכונה שתשתרע על פני 4,000 דונם יהיו בניינים עם 20-7 קומות, אזור תעסוקה בשטח מיליון ומאתיים אלף מ"ר, פארק שישתרע על פני 500 דונם, ותחנת הרכבת של אשקלון. רמ"י ועיריית אשקלון מצויות בימים אלה במשא ומתן לגיבוש מתווה במסגרת "הסכמי העל" לפיו תממן רמ"י את תשתיות העל בשכונה בכלל זה מחלף, הפארק, ואת העתקת תחנת הרכבת של אשקלון לשכונה החדשה.

 

להערכת רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ברשות מקרקעי ישראל, האחראי על קידום התוכנית, עד סוף השנה (2015) תאושר התוכנית, וב-2016 ישווקו בהדרגה קרקעות לבנייה.

 

"לאחר שאשדוד מיצתה את עתודות הקרקע שלה" מסביר אלמליח התוכנית תיתן מענה לביקושים בשולי הפריפריה, היא מכוונת לאותו קהל יעד שהתעניין בכרמי גת". אלמליח מוסיף כי זו התוכנית הגדולה לבנייה באשקלון, אך לא האחרונה. לדבריו בחודשים הקרובים יקדם רמ"י תוכנית לבנייה במערב העיר ובדרומה, משרד הבינוי צפוי לקדם תוכנית במזרחה.

 

על פי נתוני הלמ"ס בעיר מתגוררים כיום כ-123 אלף בני אדם, אם ימומשו התוכניות העיר צפויה לגדול תוך כמה שנים בכ-10%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x