$
נדל"ן עולמי

לא ייאמן: במחיר של דירה בתל אביב אפשר לקנות ארמון בצרפת

במרכז צרפת, שעה ברכבת מפריז, מוצע למכירה ארמון ענק על שטח קרקע של 50 דונם, והכל במחיר של 2 מיליון דולר. תראו מה תוכלו לקבל בסכום הזה - 8 מיליון שקל - בתל אביב, ותבינו עד כמה מטורפים מחירי הדיור בישראל

שירות כלכליסט 00:1520.04.15

טירה היסטורית רחבת היקף במרכז צרפת שהייתה בבעלותו של המרקיז דה לפאייט, מוצעת למכירה תמורת 2.01 מיליון דולר. האחוזה משתרעת על פני 50 דונם ועליו מבנה בגודל 3,000 מ"ר עם 11 חדרי שינה ו-10 חדרי אמבטיה, בית אורחים של 8 חדרים וגנים נרחבים.

 

הכניסה לאחוזת המרקיז דה לאפייט הכניסה לאחוזת המרקיז דה לאפייט צילום: Nest Seekers International

 

מה תקבלו בתל אביב ב-2 מיליון דולר?

 

רק לשם ההשוואה, חיפשנו מה אפשר לקנות בישראל במחיר של 2 מיליון דולר (כ-8 מיליון שקל). בתל אביב לא קשה למצוא דירות במחיר הזה, וחלקן אף גדולות ומרווחות, אך אף אחת מהן לא מתקרבת למה שמציע הארמון הצרפתי המוצע למכירה.

 

עם 8 מיליון שקל בכיסכם בתל אביב תוכלו לקנות דירת 4.5 חדרים בקומה 15 באחד המגדלים בפארק צמרת (160 מ"ר ו-20 מ"ר מרפסת). בשכונת ג' החדשה תקבלו תמורת אותם 8 מיליון שקל דירת 5.5 חדרים (230 מ"ר) בקומה שמינית, ובשכונת כוכב הצפון תוכלו לקבל פנטהאוז בן 6 חדרים ו-70 מ"ר מרפסת.

 

שעה ברכבת מפריז

 

האחוזה בצרפת, שנבנתה במאות ה-13 וה-14 הייתה שייכת למרקיז שנחשב לגיבור לאומי בצרפת בשל חלקו במהפכה הצרפתית, ונודע גם כמי שלחם במלחמת העצמאות האמריקאית לצידו של ג'ורג' וושינגטון.

 

העיצוב שלה כולל פרטים המתאימים לתקופה ההיסטורית בה נבנתה, ביניהם פינת אח, תקרות גבוהות, רצפות משיש וגרם מדרגות מאבן, זאת בנוסף לסוויטה מרכזית וגנים. המקום גם כולל פריטים מודרניים יותר כמו מיזוג אוויר מרכזי.

 

בסוכנות הנדל"ן שאחראית על המכירה, מדגישים כי הנכס יהיה מושלם להשכרה או שניתן להפוך אותו למלון בוטיק, שכן הוא ממוקם ליד העיירה לוש (Loches) מרחק שעה נסיעה ברכבת או שעתיים ברכב פרטי מפריס ניתן לקצר את הזמן ל-20 דקות אם טסים במסוק (או אם אין ברירה שעתיים במכונית). בסוכנות הנדל"ן מדגישים עוד כי הנכס שמור היטב ואין צורך בשיפוצים, שכן בעליו ב-20 השנים האחרונות שמרו עליו היטב.

 

מעבר למחיר הרכישה של 2 מיליון דולר, מוטלים על המכס מסים שנתיים של 3,160 דולר בשנה – כ-12 אלף שקל בשנה – הרבה פחות מהארנונה שתידרשו לשלם על דירת יוקרה בתל אביב.

 

אחוזת המרקיז דה לאפייט. 8 מיליון שקל והיא שלכם אחוזת המרקיז דה לאפייט. 8 מיליון שקל והיא שלכם צילום: Nest Seekers International

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 צילום: Nest Seekers International

 

 

 צילום: Nest Seekers International

 

שכונת פארק צמרת בתל אביב. 8 מיליון שקל לדירת דירת 4.5 חדרים בקומה 15 שכונת פארק צמרת בתל אביב. 8 מיליון שקל לדירת דירת 4.5 חדרים בקומה 15 צילום: תומי הרפז

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x