$
חדשות נדל"ן

בלאגן במינהל: מנהל הרשות החשוד בניגוד עניינים נעדר, והבכירים ממשיכים להתכתש

סגנית הרשות, ליאורה טושינסקי יוצאת נגד היועץ המשפטי עו"ד יעקב קוינט וטוענת כי הוא ביצע "מחטף" לקידום מקורבת אליו; קוינט לא נותר חייב: "למיטב זכרוני בחירתך לתפקיד הרם, נעשתה ע"י מי שנמצא עימך ביחסים חבריים קרובים"

אמיתי גזית 09:0230.03.15

נמשך המאבק בין תומכי בנצי ליברמן ברשות מקרקעי ישראל למתנגדיו, זאת על רקע העדרו של מנהל מקרקעי ישראל אשר חשוד כי פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו. כבעבר גם הפעם, בחזית ההתכתשות עומדים ליאורה טושינסקי, סגנית מנהל רשות מקרקעי ישראל ומי שנחשבת מקורבת לראש הרשות לליברמן, ועו"ד יעקב קוינט, היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל (ומי שעל פי פרסומים  סייע בחשיפת החשדות נגד ליברמן).

 

טושינסקי שלחה בשבוע שעבר מכתב לחברי ועדת המכרזים של מקרקעי ישראל ובו טענה כי קוינט ביצע מחטף כאשר העלה לאישור הוועדה את בחירתה של עו"ד שרית דנה ושותפה עו"ד שלום זינגר להיכלל במאגר היועצים החיצוניים לרשות. במכתב טוענת טושינסקי כי קוינט עשה זאת ברגעים ספורים בהן היא לא נכחה בדיון וכי הנושא לא היה על סדר היום. את המכתב פרסם העיתונאי רביב דרוקר אתמול בערב. לדברי טושינסקי קוינט צריך היה למנוע מעצמו מלהשתתף בדיון בגלל רקע מקצועי משותף שמקורו לפני שנה וחצי כשעו"ד דנה כיהנה כמשנה ליועמ"ש וממונה על קוינט.

 

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" קוינט לא נשאר חייב ועוקץ את טושיניסקי: "הרשי לי בהזדמנות זו לברך אותך לרגל שובך. חסרונך הורגש", פתח קוינט את מכתבו, תוך רמיזה להיעדרותה הארוכה של טושינסקי ששהתה חודשיים בהשתלמות בחו"ל, בתקופה בה אין מנהל לרשות. בהמשך כתב קוינט כי לו היה רוצה לעשות מחטף יכול היה לעשות זאת בתקופת היעדרותה הארוכה.

 

בנצי ליברמן. על פי המשטרה ישנה תשתית ראייתית להעמידו לדין בנצי ליברמן. על פי המשטרה ישנה תשתית ראייתית להעמידו לדין צילום: טל שחר

 

עוד הוסיף קווינט: "הטענה לפיה בוצע מחטף הינה שקרית, מקוממת ואינה משקפת את שהתנהל בדיון" הוא מוסיף. לדבריו, נושא בחירת עורכי הדין נכלל בסדר היום המקורי הופץ מבעוד מועד והופיע רביעי בסדר היום של הוועדה. 

 

בנוגע ליחסיו עם עו"ד שרית דנה כתב קוינט: "כפיפותי אליה הייתה מקצועית בלבד ויחסינו הסתכמו ביחסי עבודה טובים".

 

לבסוף השיב קוינט בעקיצה נוספת כאשר אזכר אתר מינויה השנוי המחלוקת של טושינסקי על ידי בנצי ליברמן, למשרה שלא הייתה קיימת במתווה לרפורמה ברשות מקרקעי ישראל: "למיטב זכרוני בחירתך לתפקיד הרם, נעשתה ע"י מי שהיה ממונה עליך ואף נמצא עימך ביחסים חבריים קרובים. גם מפיך שמעתי לא פעם על ארוח ובילויים משותפים לרבות, למיטב ידיעתי, בתקופה הסמוכה למכרז. לא ידוע לי כי ציינת זאת בפני ועדת הבוחנים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x