$
חדשות נדל"ן

המדינה רוקמת תוכנית חלופית מחשש לעיכוב במיזם כרמי גת

השלמת פרויקט הדגל מצפון לקריית גת, שבמסגרתו אמורות להיבנות כ־7,600 יחידות דיור, תלויה בשדרוג של מחלף מזרחי עוקף לעיר שמתעכב בין היתר בגלל עיריית קריית גת. ל"כלכליסט" נודע כי המדינה כבר מקדמת במקביל פרויקט נפרד וקטן שיזכה לאישור

יעל דראל 08:4526.03.15

בחודש דצמבר 2013 נחתם במסיבת עיתונאים חגיגית מהלך הסכמי הגג, שהובילו רשות מקרקעי ישראל, עיריית קריית גת ומשרדי הבינוי, האוצר והתחבורה, אשר כותרתו שיווק מסיבי של כ־7,600 יחידות דיור בשכונת כרמי גת החדשה. אלא שמבדיקת "כלכליסט" עולה כי בשלב זה עיריית קריית גת מסרבת להתחייב למתן היתרי בנייה ליזמים מעבר ל־700 היחידות הראשונות מחשש שהתנאי התחבורתי בפרויקט - בניית המחלף המזרחי בעיר - לא יעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו.

 

נכון להיום התב"ע בכרמי גת קובעת כי אין מניעה לתת היתרי בנייה ל־4,000 יחידות דיור ראשונות בפרויקט. עם זאת, התב"ע קובעת כי רק 700 יחידות הדיור הראשונות יכולות להתאכלס, ואכלוסן של שאר יחידות הדיור בפרויקט מותנית בסיום עבודות התשתית באזור ובמרכזן שדרוג כביש 35 - פרויקט הכולל בין השאר את הקמתו של מחלף מזרחי שייתן מענה לתנועה העתידית הרבה באזור.

 

בנייה בכרמי גת בנייה בכרמי גת צילום: אלעד גוטמן יש עתיד

 

פרויקט שדרוג כביש 35, שעלותו כ־320 מיליון שקל, אמור היה להתבצע בידי נתיבי ישראל על פי לוח זמנים מקורי אחר, שלפיו סיום העבודות יהיה בסוף 2018. אלא שבעקבות החתימה על הסכם הגג הוחלט לקצר אותו ולקבוע את השלמתו לסוף 2017.

 

החשש של העירייה מגובה בחשש דומה מצד רשות מקרקעי ישראל, שהחלה במקביל בקידום תוכנית מגירה לפרויקט. התוכנית שמקודמת במקביל בוועדה המחוזית דרום מבקשת לאפשר אכלוס של 2,300 יחידות דיור עם הקמת פרויקט בהיקף קטן יותר, שמקודמת במקביל.

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי שאלת השלמתו של המחלף המזרחי בזמן מוטלת בספק. הסיבה לכך בין השאר היא פעולות הנדרשות מצד עיריית קריית גת עצמה, כמו סגירת דרך הדרום למשך כשנה וקידום העתקתה של אנדרטה באזור, שטרם בוצעו.

 

מנתיבי ישראל נמסר: "במסגרת הפרויקט נתבקשה נתיבי ישראל להרחיב את כביש 35. החברה ערוכה לביצוע מרגע שיסתיימו הפעולות המקדימות שבאחריות הגופים המוניציפליים".

 

מגינדי החזקות נמסר בתגובה: "מועד אכלוס הפרויקט עומד בעינו כפי שהתחייבנו ללקוחותינו. לאור חשיבותו של הפרויקט אנו בטוחים שכל הגורמים יעמדו בהתחייבויותיהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x