$
חדשות נדל"ן

המאבק על הרחבת דן אכדיה: עיריית הרצליה מאשימה את הירוקים בהפקרת חופיה

במכתב שהעביר ראש עיריית הרצליה למנכ"ל החברה להגנת הטבע הוא טוען "בחרתם במכוון לעצום עיניים" ומאיים: "נפסיק את פעילותכם החינוכית בעיר" ; פקמן ענה: "העירייה תמכה בפרויקט"

דותן לוי 15:3625.03.15

מאבק בלתי שגרתי בין עיריית הרצליה לחברה להגנת הטבע על קידום הרחבת מלון דן אכדיה על חוף הים בהרצליה. באופן חריג פנה ראש העיר הרצליה משה פדלון במכתב לקושה (משה) פקמן מנכ"ל החברה להגנת הטבע בו הוא מאשים את החברה שבראשה עומד פקמן כנציגת הארגונים הירוקים כי לא קיימה את תפקידה בכל הקשור להגנה על חופי הרצליה ובפרט בשל התעלמותה מהרחבתו המתוכננת של מלון דן אכדיה על קו החוף בעיר.

במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" כותב פדלון לפקמן, "כשפניתי אליך חשבתי שאינך מודע לתוכנית או שהחברה להגנת הטבע "נרדמה בשמירה". כעת עולה כי יד מכוונת מטעמכם בחרה במכוון "לעצום עיניים" ולהתעלם מתכנית ענק שעתידה להרוס את ערכי הטבע, לפגוע באיכות חייהם של תושבי הרצליה ולהוביל לאסון תחבורתי במימדים עצומים. בהחלטות אלה, החברה שותפה לפגיעה ולהרס עתידי של משאבי טבע שלעולם לא נוכל להחזיר וכעת אני שואל האם החברה להגנת הטבע נכשלה בשימור ערכי הטבע, בהם חופי הים, איכות הסביבה ואיכות החיים ומה יחשוב הציבור על כך", לשון המכתב.

 

הרחבתו של מלון דן אכדיה צפויה להגדיל אותו מ-200 חדרים כיום ל-1,350 חדרים וכן להוסיף לו מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות בשטח כולל של כ-70 אלף מ"ר. הדיונים על הרחבת המלון מתקיימים מזה מספר שנים כאשר בחודש פברואר האחרון דחתה המועצה הארצית את הערר שהגישה העירייה. בעקבות אישור התוכנית, האשים פדלון גם את ראש העיר הקודמת יעל גרמן וטען כי במהלך השנים בהם תמכה בתוכנית לא הבינה את הנזק הסביבתי העצום שיגרם בעקבותיה. בסיכום מכתבו מאיים פדלון כי יפסיק את שיתוף הפעולה שמתקיים עם החברה להגנת הטבע, "לאור התנהלות זו, בימים אלה אני שוקל את המשך הפעילות עם החברה להגנת הטבע, בה פעילות החינוך בבתי הספר ובמוסדות החינוך הבלתי פורמאליים", לשון המכתב.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון. "האם החברה להגנת הטבע נכשלה בשימור ערכי הטבע?" ראש עיריית הרצליה משה פדלון. "האם החברה להגנת הטבע נכשלה בשימור ערכי הטבע?" צילום: צביקה טישלר

 

תשובתו של פקמן לא איחרה להגיע ובה הוא טוען כי במשך 15 שנה נלחמו על עשרות תוכניות בנייה אשר איימו לפגוע בחופים וביחד עם עיריית הרצליה פעלו כדי למנוע את הפיכת המתחם ממלונאות למגורים. "מדובר בתוכנית שזכתה לאורך כל השנים לתמיכתה של עיריית הרצליה ולקידומה על ידה מתוך רצון לקדם התיירות תוך תשומת לב ראויה על שמירת הסביבה החופית למען הציבור בהרצליה, עד לאישורה בתמיכת הוועדה המחוזית והוולחוף (גוף שמקבל החלטות בעניין חופי הארץ במשרד הפנים, ד"ל) בשנת 2012", כתב פקמן.

 

עוד ציין במכתב התשובה כי ועדת הערר הוסמכה לדון רק בהיבטי תחבורה וההחלטה התקבלה פה אחד כולל נציג החברה אשר ייצג את הארגונים הירוקים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x