שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הרשות להגנת הצרכן: קנס של 2 מיליון שקל לגינדי החזקות בשל פרסום מטעה

הרשות שלחה לחברה מכתב, שנחשף בתוכנית "לילה כלכלי", בו נטען כי הטעתה את הצרכנים כאשר פרסמה את פרויקט כרמי גת בצורה שממנה ניתן היה להבין כאילו הוא משתייך לתוכנית מחיר מטרה; גינדי החזקות: החברה אינה רואה כל פגם בהתנהלותה בעניין

שירות כלכליסט 23:5819.03.15

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מתכוונת להטיל על חברת גינדי החזקות קנס של 1.944 מיליון שקל על פרסום מידע שהיה עלול להטעות את הציבור בפרויקט של החברה בכרמי גת שבקרית גת. הטלת העיצום הכספי כפופה לתגובתה של החברה בתוך כ-45 יום בכתב לרשות.

 

 

 

 

במכתב ששלחה הרשות להגנת הצרכן ואשר נחשף הערב (ה') על ידי נגה ניר נאמן בתוכנית "לילה כלכלי", נכתב כי מבחינת קמפיין פרסומי של החברה לפרויקט בכרמי גת "עולה כי החברה יוצרת מצג שווא העלול להטעות צרכן, ולפיו הדירות אותן היא משווקת הן חלק מתכנית 'מחיר מטרה' - תוכנית של משרד הבינוי המאפשרת לרוכשי דירה ראשונה ולמשפרי דיור לרכוש דירה במחיר נמוך בכ-20% ממחירי השוק באותו אזור בהן משווקות הדירות". לטענת הרשות, גם העובדה שבחלק מפרסומי החברה קיימת הבהרה לפיה לא מדובר בפרויקט שהוא חלק מתוכנית "מחיר מטרה" איננה מרפאת את ההפרה של החברה.

 

 

 צילום: אלעד גוטמן יש עתיד

 

גובה הקנס נגזר מחוק הגנת הצרכן בכל הנוגע להטעיית צרכן בנסיבות מחמירות, כאשר לצורך חישוב הסכום בדקו ברשות את מספר הפרסומים של החברה.

 

מגינדי החזקות נמסר בתגובה כי "החברה שיתפה פעולה באופן מלא עם פניית הרשות בנושא ולא ידוע לה על החלטה זו. יודגש כי החברה אינה רואה כל פגם בהתנהלותה בעניין".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x