$
חדשות נדל"ן

חברת שמשון זליג זכתה במכרז לבניית 77 יחידות דיור ליד תחנת הרכבת ראשונים

החברה זכתה במכרז לחכירת שני מגרשים בני 4.6 דונם כל אחד בראשון לציון. בסך הכל תשלם למנהל כמעט 49 מליון שקל, כ-10% יותר מהערכת השווי של השמאי הממשלתי

אמיתי גזית 10:5716.03.15
החברה היזמית שמשון זליג בע"מ זכתה אתמול במכרז לחכירת שני מגרשים בני 4.6 דונם כל אחד המצויים סמוך לתחנת הרכבת הראשונים בראשון לציון, בפינת הרחובות הפלמ"ח ושדרות נים. החברה תקבל זכויות לבניית 66 יחידות דירות במגרש אחד ו-11 במושע (בעלות משותפת על קרקע) במגרש האחר, ובסך הכך תשלם למנהל כמעט 49 מליון שקל, כ-10% יותר מהערכת השווי של השמאי הממשלתי.

 

עבודות בנייה על קניון ראשונים במתחם התחנה עבודות בנייה על קניון ראשונים במתחם התחנה צילום: ענר גרין

 

לדברי אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בישראל, המכרז משקף עלות קרקע ליחידת דיור של כ-630 אלף שקל, ומעריך כי מחיר הדירות שייבנו יהיה מעל 2 מליון שקלים. לפי אתר הנדל"ן מדלן מחיר דירה ממוצעת בשכונה הוא 1.8 מיליון שקל. דנוס מסביר כי המחירים הגבוהים יחסית באזור זה, ומגמת העלייה שלהם, נובעים מהקרבה לתחנת הרכבת ולכביש 431 המאפשרים גישה מהירה ונוחה לתל אביב.

 

נציין כי ביולי 2013 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את התוכנית להקמת קניון של חברת עזריאלי בתחנת הראשונים הסמוכה למגרשים, ובו שלוש קומות מסחר ו-25 קומות משרדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x