$
חדשות נדל"ן

נחתם הסכם פינוי הבסיסים ממרכז הארץ

נחתם ההסכם למימוש התוכנית לפיה יפונו בסיסי צה"ל מאזורי הביקוש במרכז הארץ כמו צריפין, תל השומר וסירקין. שר הבינוי אריאל הסיר את התנגדותו, מה שסלל את הדרך לאישור מועצת מקרקעי ישראל

עמרי מילמן 18:3511.03.15

היום (ד') בצהריים חתמו הממונה על התקציבים, אמיר לוי, עדיאל שומרון, ממלא מקום ראש רשות מקרקעי ישראל, והראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה ודן הראל מנכ"ל משרד הביטחון.

לפני שבועיים הסיר אורי אריאל את התנגדותו להסכם, מה שסלל את הדרך לאישור של מועצת מקרקעי ישראל.

 

מיכל עבאדי בויאנג'ו. מחלוקת לגבי רישום ההכנסות מיכל עבאדי בויאנג'ו. מחלוקת לגבי רישום ההכנסות צילום: עמית שאבי

 

מנגד, באוצר שררה מחלוקת בין אגף החשב הכללי לבין אגף התקציבים לגבי השאלה כיצד רושמים את הכנסות. עמדת החשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו הייתה כי אין להכיר בהכנסות ממכירות הקרקעות כחלק מתקציב המדינה. בסופו של דבר הוחלט באוצר כי ההסכם יאושר, וכי תהיה התקדמות עם התהליך ובשנות התקציב הרלוונטיות יצטרכו לקבל החלטה בנוגע לאופן הרישום. כאשר רישום על פי עמדת החשבת הכללית ייצור גרעון בהיקף חריג בעוד רישום על פי עמדת אגף תקציב עלול לזכות לביקורת מצד גורמי דירוג ופגיעה באמינות של הממשלה. על פי התוכנית, על השטחים שיפונו אמורים להבנות כ-60 אלף יחידות דיור.

 

ההסכם בין משרד האוצר למשרד הביטחון קובע כי תוכנית פינוי הבסיסים במרכז הארץ צפויה להסתיים בתוך חמש שנים. בין הבסיסים המרכזיים שיפונו: צריפין שבמקומה ייבנו כ-12,650 יחידות דיור, מחנה סירקין שבמקומו ייבנו כ-12,000 יחידות דיור, תל השומר שבמקומו ייבנו כ-10,000 יח"ד, מחנה טירה 148 שבמקומו ייבנו כ-4,400 יח"ד ומחנה השלישות הראשית ברמת גן שבמקומו ייבנו כ-1,200 יח"ד. לפי גורמים באוצר, ההחלטה צפויה גם להסיר חסמים לבניית אלפי יחידות דיור נוספות בקרקעות שהימצאותן בסמוך לבסיסים צבאיים מנעה פיתוח ושיווק שלהן. בנוסף, לפינוי בסיסי צה"ל מאזורי הביקוש, תימשך תוכנית מעבר צה"ל לנגב, כלומר הקמת קריית המודיעין וקריית התקשוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x