$
דוח המבקר - משבר הדיור

שפיר: "נתניהו התעסק כל כך הרבה בשלושת הבתים שלו, ששכח את הבתים שלנו"

הח"כים שפיר ואיציק שמולי כינסו מסיבת עיתונאים בכיכר הבימה לקראת פרסום דו"ח המבקר; שמולי: "לפיד הוא שותף מרכזי בכישלון הדיור. צריך להזכיר לו שבתקופתו כשר אוצר עלו מחירי הדיור ב-17%"

אורי תובל 17:1325.02.15

“הצעד הראשון לפתרון משבר הדיור זה להוציא את נתניהו מבית ראש הממשלה", כך אמרה ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני במסיבת עיתונאים שערכה לפני שעה קלה יחד עם ח"כ איציק שמולי בכיכר הבימה, על רקע פרסום דו"ח מבקר המדינה על משבר הדיור. שפיר ושמולי, שהיו מראשי מחאת הדיור של 2011, חזרו למקום שבו היא החלה ותקפו בחריפות את נתניהו ואת שר האוצר הקודם, יאיר לפיד.

 

"לפני שלוש וחצי שנים עמדנו כאן בשדרה ובכל הארץ מאות אלפי אזרחים, דור צעיר שאוהב את הארץ, אך לא מצליחים לקנות בית ולא לשכור דירה. על הדור הזה ביבי לא מסתכל", אמרה סתיו. "דו"ח המבקר הוא תעודת כישלון לנתניהו, אבל לא צריך את הדו"ח. הממשלה האחרונה עסקה רק בהאשמות – נתניהו נגד לפיד, לפיד נגד אורי אריאל, כאפשר לפתור את בעיית הדיור מחר. אפשר היה להוזיל קרקעות ולהכניס דיור בר השגה כמקובל בכל המדינות. נתניהו התעסק כל כך הרבה בשלושת הבתים שלו, שהוא שכח את הבתים שלנו".

 

 


 

ח"כ איציק שמולי. מאשים גם את לפיד ח"כ איציק שמולי. מאשים גם את לפיד צילום: אלכס קומולויסקי

 

ח"כ שמולי אמר כי "הדו"ח ישים את האשם המרכזי על נתניהו. שש שנים שהוא ראש ממשלה, שש שנים של חידלון. אנחנו, האנשים הפשוטים, רוצים רק קורת גג ומשפחה, זה לא יותר מדי, אבל נתניהו הוא פיגוע כלכלי נגד שני החלומות האלה. בזמן המחאה הוא הבטיח סופרטנקר של פתרונות, אבל קיבלנו סופרטנקר של כישלונות".

 

שמולי הפתיע כשתקף – בניגוד לקו השולט במחנה הציוני – גם את שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. "לפיד הוא שותף מרכזי בכישלון הדיור. צריך להזכיר לו שבתקופתו כשר אוצר עלו מחירי הדיור ב-17%. פעמיים לקחת לנו את המחאה - פעם כשהצגת את עצמך כנציג המחאה וגנבת את המנדטים, ופעם כשלא פתרת את בעיית הדיור. מי שחושב שלפיד עם עשרה מנדטים בבחירות הנוכחיות יעשה מה שלא עשה עם 19 מנדטים בבחירות הקודמות, יראה את הבחירות הבאות מברלין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x