$
חדשות נדל

לפני הבחירות: דו"ח המבקר על מחירי הדיור

יוסף שפירא יפרסם בתחילת חודש מרץ דו"ח העוסק בעליית מחירי הדיור תחת ממשלות אולמרט ונתניהו בשנים 2014-2006

רוני זינגר 20:0719.02.15
מחירי הדיור המאמירים מגיעים לפתחו של מבקר המדינה: השופט יוסף שפירא יפרסם בתחילת חודש מרס דו"ח העוסק בעליית מחירי הדיור. הדו"ח יתייחס לשנים 2014-2006, שבהם כיהו אהוד אולמרט ובנימין נתניהו כראשי ממשלה.

 

המבקר החל בבדיקה הרשמית בפברואר 2013, לאחר שבמשרדו התגבשה ההבנה כי משבר הדיור החמור אליו נקלעה המדינה מחייב בדיקה וביקורת. המבוקרים המרכזיים, לצד הממשלות האמורות, הם משרד ראש הממשלה, משרד הפנים בדגש על מינהל התכנון, משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל. ברמה נמוכה יותר, מוזכרים בדו"ח גם השלטון המקומי וכן אגף התקציבים באוצר.

 

על פי הידוע, הדו"ח המתגבש מטיל אשמה חמורה על כלל הגורמים הרלוונטיים בהתנהלותם ובאחריותם להיווצרות משבר הנדל"ן.

 

בנייה בבאר שבע בנייה בבאר שבע צילום: חיים הורנשטיין

  

עוד נודע כי הסעיפים המרכזיים בהם מוטלת האחריות על נתניהו ועל הגורמים המוזכרים הם בנושאי ההכבדה הניכרת בנטל ההוצאות על הדיור, המחסור בהיצע והיעדר מגוון בגודל הדיור, התווית מדיניות הממשלה והתמודדותה הכללית עם משבר הדיור, ועבודות המטה שנעשו - או לא נעשו - בעניין; פרק רחב יוקדש לנושא המיסוי על מקרקעין; עוד נבחנו הימשכות הליכי התכנון, וכן שיווק קרקעות למגורים בדגש על רשות מקרקעי ישראל.

 

פרסום הדו"ח בעיתוי שנבחר, כשבוע-שבועיים לפני הבחירות, עשוי להוות בעיה לראש הממשלה נתניהו, שעומד ככל הנראה במרכזו של דו"ח חמור נוסף, ועל רקע המרכזיות של מצוקת הדיור בשיח הציבורי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x