$
חדשות נדל"ן

תל אביב: אושרה התוכנית להקמת 1,000 יח"ד בתחנה המרכזית הישנה

הוועדה המקומית אישרה את התוכנית אשר תכלול בנוסף לדירות גם שטחי מסחר ומרכז תעסוקה; בסה"כ המתחם ישתרע יל כ-280 אלף מ"ר; 20% מהדירות יהיו קטנות

דותן לוי 15:3511.02.15

הוועדה המקומית של תל אביב-יפו אישרה היום (ד') להפקיד תוכנית בניין עיר ל'מתחם השומרון', הכולל בתוכו גם את שטח התחנה המרכזית הישנה.

 

 

התוכנית, המתפרשת על פני כ-78 דונם, מתייחסת למתחם רציפי התחנה המרכזית הישנה, אחת מעתודות הקרקע הפנויה הגדולות והאחרונות שנותרו בתל אביב ומוחזקת ברובה על ידי בעלים פרטיים וחלק קטן יותר בידי העירייה.

 

הדמיית הפרויקט הדמיית הפרויקט הדמיה: משרד קייזר אדריכלים ומתכנני ערים

 

התוכנית תכלול בינוי בהיקף של 280 אלף מ"ר ביעוד של תעסוקה מגורים ומסחר, כאשר תמהיל הבניה כולל עד 40% שטחים למגורים ו- 60% שטחי תעסוקה ומסחר. היקף יחידות הדיור המוצע מוערך בכ-1,000 בתמהיל שיאפשר עד 20% דירות קטנות, 20% דירות גדולות ו-60% דירות בגודל ממוצע של 80 מ"ר.

 

התחנה המרכזית הישנה בתל אביב (1988) התחנה המרכזית הישנה בתל אביב (1988) צילום: צביקה טישלר

 

את התכנית מוביל האדריכל דני קייזר, לשעבר מהנדס עיריית תל אביב, והוא מחלק את השטח ל-8 מתחמי בינוי המערבים שימושים של תעסוקה, מגורים, מסחר ומבני ציבור: המבנים לאורך דרך בגין יתאפיינו בבנייה אינטנסיבית התואמת את המשך מרכז העסקים הראשי (המע"ר) במגדלים עד 30 קומות, חלקם בשילוב עד 25% מגורים ויכללו חזית מסחרית, המבנים אשר יפנו לרחוב השומרון, הגדוד העברי והגליל יתאפיינו בדגש לבניה למגורים, כאשר כל קומות הקרקע יהיו בשימושים מסחריים או ציבוריים, שני מגרשים לאורך שביל עכו מיועדים לשטחים ציבוריים וכוללים את שימור בית הבאר, וכן יוקם מבנה קהילתי חדש בהיקף של כ-1,000 מ"ר.

 

התחנה המרכזית הישנה בתל אביבי אחרי ההריסה ב-2001 התחנה המרכזית הישנה בתל אביבי אחרי ההריסה ב-2001 צילום: שאול גולן

 

כמו כן, התוכנית מתבססת על האחדת תוואי הרכבת הקלה (הקו הירוק) על רחוב השומרון, ובסמוך לתוכנית תמוקם תחנת הרכבת הקלה בצומת לוינסקי ושדרות הר ציון.

 

בעירייה ציינו, כי לפני מספר חודשים החל הליך מכרז למכירת 5 חלקות בשטח כולל של 40 דונם, כמחצית ממתחם התכנון של התחנה המרכזית הישנה. הליך זה מתקיים במקביל לקידום התכנון הכולל למתחם, אשר לאחר אישור הועדה המקומית יובא בהקדם לאישור הועדה המחוזית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x