$
נדל"ן עולמי

ארה"ב: קרנות ההשקעה בנדל"ן רשמו את הירידה החדה מאז ספטמבר - 2.8%

נתוני התעסוקה שפורסמו אתמול הביאו לחידוש הספקולציות לפיהן הפד יעלה את הריבית; תשואות האג"ח עלו, והדבר מייקר את עלות ההלוואות לקרנות

בלומברג 14:0307.02.15

קרנות ההשקעה בנדל"ן (REIT) בארה"ב רשמו אתמול (ו') את הירידה הגדולה ביותר מאז ספטמבר לאחר שנתוני התעסוקה שפורסמו גרמו לחידוש הספקולציות, לפיהן הפד יעלה את שיעורי הריבית במהלך המחצית הראשונה של השנה. מדד ה-REIT של בלומברג, שבו כלולות 166 חברות, רשם ירידה של 2.8%, ואת הירידות הוביל מגזר הנדל"ן לשירותי בריאות עם ירידה של 4.1%. מדד ה-Bloomberg single-tenant REIT ירד ב-4.2%. נכסים אלו משולים לאג"ח שכן על פי רוב השוכרים שלהם מחזיקים בחוזים ארוכי טווח.

 

 

 

נתוני משרד העבודה האמריקאי, לפיהם בינואר נרשמה העלייה הגדולה מזה 17 שנה בתעסוקה - תוספת של 257 אלף משרות - העלו את התשואות על האג"ח הממשלתיות בשל ציפיות לשיעורי ריבית גבוהים יותר. עלייה כזו מייקרת את עלותן של ההלוואות לקרנות ריט ועלולה לפגוע ביכולתן לרכוש שטחים לבנייה ולפיתוח נדל"ן. "נוכח הפערים המצטמצמים, קרנות הריט נראות פחות אטרקטיביות מאג"ח ממשלתי", אמר דייוויד אורבך, סוחר בריט מוסדיים באספוזיטו (Esposito Securities).

 

התשואה על אג"ח ממשלתיות ל-10 שנים עלתה מ-1.82% ל-1.96% אתמול ואילו תשואות הדיבידנדים במדד ה-REIT של בלומברג הוא 3.4%.

 

 

 הדמיה: BIG Architects

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x