$
חדשות נדל"ן

הכסף לא יענה על הכל: בלונדון סירבו לבקשת האישה החזקה של קטאר לאחד 2 ארמונות

שיח'ה מוזה, אמו של שליט קטאר, רכשה שתי אחוזות ב-120 מיליון ליש"ט באזור ווסטמיניסטר וביקשה לאחד אותן לארמון מפואר. הבקשה נדחתה בטענה שהדבר יוביל להפסד של "יחידות מגורים למשפחות"

שירות כלכליסט 12:3602.02.15
הבקשה של משפחת המלוכה הקטארית להקים ארמון בלב לונדון בעלות של 200 מיליון ליש"ט (302 מיליון דולר), נדחתה על ידי משרד התכנון של מועצת ווסטמיניסטר סיטי.

 

שיח'ה מוזה בינת נאסר אל-מיסנאד, אחת משלוש נשותיו של שליט קטאר לשעבר ואמו של השליט הנוכחי, רכשה ב-2013 שתי אחוזות נפרדות בשכונת ריג'נט פארק היוקרתית באזור ווסטמיניסטר בבירה, תמורת כ-120 מיליון ליש"ט. התכנון היה לאחד את שתי האחוזות ליצירת ארמון מפואר, שיכלול 17 חדרי שינה, 14 טרקלינים, 4 חדרי אוכל, בריכה, חדר סיגרים ובר מיצים.

 

אולם, הבקשה שהגישה משפחת המלוכה המיליארדרית נדחתה על ידי מתיו ריס, שעומד בראש מועצת ווסטמיניסטר סיטי, שטען כי הבקשה אינה מתאימה לתוכניות של המועצה לפתור את מצוקת הדירות באזור. לדבריו, חיבור בין שני הבתים,

השוכנים ברחוב קורנוול טראס מספרים 1 ו-2,  יוביל להפסד של "יחידות מגורים למשפחות", וזאת בניגוד לאסטרטגיה של המועצה למקסם את מלאי הדיור באזור.

 

אחד הארמונות של האישה החזקה בקטאר אחד הארמונות של האישה החזקה בקטאר צילום: marcuscooper.com

 

"אין נסיבות מיוחדות שיאפשרו את הפרת המדיניות, ולכן ההמלצה היא לסרב לבקשה", ציין ריס.

 

הבקשה נדחתה על אף שמשפחת המלוכה הקטארית הציעה לשלם 850 אלף ליש"ט לקרן דיור בר השגה של המועצה, אך

גם במקרה זה, בווסטמיניסטר דחו את התשלום, בטענה שהוא לא מספיק כדי לפצות על ההפסד של בית בגודל שיתאים למשפחה.

 

ווסטמיניסטר נחשבת לאחד מאתרי הנדל"ן היוקרתיים ביותר במרכז לונדון, ביחד עם שכונות נחשקות נוספות כמו צ'לסי, קנזיגטון ומייפייר. ברחבי לונדון המחסור בבתים חדשים הוא אחד הגורמים שהובילו לעלייה משמעותית במחירים, שזינקו בשנה שעברה ב-17.8%.

 

בבעלות המשפחה נכסים נוספים בלונדון כמו מגדל שארד, שכולל משרדים, מסעדות וחדרי מלון. בבעלותה גם בית הכלבו היוקרתי 'הרודס'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x