$
נדל"ן עולמי

עשרות טירות באיטליה מוצעות למכירה - עקב המסים הכבדים

איטליה העלתה את המס על מבנים היסטוריים עד פי 30 ותחזוקת הטירות הפכה לנטל כלכלי; חלק מהן אף ננטשו

שירות כלכליסט 19:2101.02.15
המשבר שפרץ בגוש היורו ב-2010 הוביל לכך שבאיטליה העלו את המס המוטל על מבנים היסטוריים בשיעור של פי 20 עד 30. כתוצאה מכך, התחזוקה של טירות באיטליה שבזכות המסים הנמוכים הייתה זולה מעלויות התחזוקה של דירה במרבית הערים הגדולות בארה"ב, הפכה פתאום לנטל כלכלי על הבעלים, מרביתם יורשים של הנכסים שהיו בבעלות המשפחה במשך דורות.

 

מאז העלאת המסים, הבעלים שבעבר שילמו מס של 3,000 יורו בלבד, נאלצים לשלם 75 אלף יורו. בעקבות זאת, כמה עשרות בעלים של טירות החליטו להעמיד את הנכסים למכירה, זאת בעוד שאחרים שלא הצליחו למכור (מתברר כי אין ביקוש גדול במיוחד לטירות השוכנות מחוץ לאתרי התיירות, כמו טוקסנה), פשוט נטשו את הטירות שנותרו ריקות. "בניגוד למקובל באנגליה או בארה"ב, באיטליה לא בהכרח מדובר בבעלים מיליונר", סיפר לניו יורק טיימס דימיטרי קורטי, מנכ"ל סוכנות הנדל"ן ליונארד, שאחראית על מכירה של 70 טירות. "חלק מהבעלים זקוקים לנזילות".

 

טירת פונטסייבה (Castello Pontassieve), המרוחקת כמה קילומטרים מזרחית מפירנצה, היא אחת הטירות האחרונות שנותרו נטושות. המצודה שנבנתה בימי הביניים, ששימש בעבר כמקום המקלט של כמה אריסטוקרטים מתקופת הרנסנס שזממו להפיל את משפחת מדיצ'י. הטירה כוללת שישה חדרי שינה, ובנחלה נמצאים גם כנסיה, כרמים ומטעי זיתים. המחיר המבוקש עבור הטירה עומד על 4.7 מיליון יורו (5.3 מיליון דולר).

 

הטירה בפונטסייבה. בין האחרונות שנותרו נטושות הטירה בפונטסייבה. בין האחרונות שנותרו נטושות

 

הטירה בפונטסייבה. זממו להפיל את משפחת מדיצ'י הטירה בפונטסייבה. זממו להפיל את משפחת מדיצ'י

 

טירה נוספת המוצעת למכירה היא טירת טבולסי (Tavolese Castle), טירה זו מהמאה ה-14 שוכנת דרומית לפירנצה, ולפני מספר שנים הומרה למלון על בסיס לינה וארוחת בוקר (bed and breakfast). הטירה הוזכרה בקומדיה האלוהית של דנטה, ושימשה בעבר כבית המשפחה של המשורר פטרארקה מתקופה הרנסנס. בניו יורק טיימס מדווחים כי 5,000 עצי הזית שבאחוזה לא נקטפו כבר שנים רבות. המחיר המבוקש עומד על 18 מיליון יורו (20 מיליו דולר).

 

טירת טבולסי. הוזכרה בקומדיה האלוהית של דנטה טירת טבולסי. הוזכרה בקומדיה האלוהית של דנטה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x