$
חדשות נדל"ן

פינוי החלק הראשון של מחנה צריפין יחל בשבועות הקרובים

לאחרונה הושלם המכרז לבחירת קבלן הפינוי וההריסה. בשלב הראשון יפונו 427 דונם עד לסוף 2015. על כל שטח המחנה ייבנו אלפי יח"ד

דותן לוי 11:2012.01.15

אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון צפוי לסיים את פינוי החלק הראשון בבסיס צריפין בשטח של 427 דונם עד לסוף שנת 2015 וזאת במסגרת תוכנית העברת בסיסי ההדרכה של צה"ל לנגב.  

 

 

השלב הראשון בהליך הפינוי כולל את ההליך המכרזי לבחירת קבלן ההריסה והפינוי ובהמשך, בשבועות הקרובים צפוי להתחיל פינוי החלק הראשון שנקרא 'מתחם 4'. פינוי המחנה כולו יושלם בשנים הקרובות, במסגרת הסכם 'שוה"ם 3' שאושר בממשלה בשבוע שעבר.

 

הדמיית שכונת מגורים בשטח של צריפין הדמיית שכונת מגורים בשטח של צריפין

 

 

על המתחם שיפונה בנויים כ-60 אלף מ"ר של מבנים צבאיים כאשר בשלב המיידי יחל הקבלן בהריסת 10,000 מ"ר, ועם השלמת חלק זה רשות מקרקעי ישראל תחל בשיווק הקרקע עליה מתוכננת להיבנות שכונת מגורים חדשה.

 

מבצע הפינוי יכלול 3 שלבים עיקריים: 1. העברת יחידות צה"ל מהמתחם, חלקן לקרית ההדרכה וחלקן למתקנים אחרים. 2. הריסת המבנים, גריסה ומחזור החומר משיקולי שמירה על הגנת הסביבה. 3. העתקת תשתיות ומבנים לבסיסים אחרים.

 

ראש אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, ארז כהן: "פינוי מחנה צריפין הוא מהגדולים והמורכבים שניהלה מערכת הביטחון בשנים האחרונות, וכולל הריסה פיזית של מאות מבנים לצד שמירה על ערכי מורשת ושימור מבנים בעלי ערך היסטורי שישולבו בתכנון העתידי עם ריאות ירוקות ופארקים ציבוריים. הפינוי יבוצע בשלבים עם יציאת היחידות מהמחנה, דבר המוסיף מורכבות הנדסית וניהולית רבה למהלך וזאת על מנת לאפשר מימוש מיידי של הפרויקטים האזרחיים המתואמים באופן מלא עם מהלך זה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x