$
נדל"ן

היועמ"ש בודק מדוע שר הבינוי מכר דירות של הדיור הציבורי

אורי אריאל מכר עשרות דירות לעמותות המזוהות עם הציבור הדתי־לאומי במחירים אפסיים, למרות שאלפי משפחות זכאיות מחכות להשתכן בהן

משה גורלי 21:2631.12.14

שר הבינוי אורי אריאל מכר עשרות דירות של הדיור הציבורי לעמותות המזוהות עם הציבור הדתי־לאומי במחירים אפסיים, ללא הערכת שמאי וללא מכרז - כך עולה מתחקיר שנחשף אתמול בערוץ 2.

 

הנושא מוכר למשרד המשפטים עוד לפני התחקיר, מאחר שהפרטים הועברו אליו על ידי ח"כ אורלי לוי־אבקסיס. העניין הועבר לטיפולו של המשנה ליועץ לעניינים אזרחיים עו"ד ארז קמיניץ שנושא הבינוי בתחום טיפולו, אך עדיין לא גובשה חוות דעת לגביו. חוקיות העניין נבדקת הן לגופה והן בזיקתה לתקופת הבחירות.

 

יהודה וינשטיין יהודה וינשטיין צילום: אלכס קולומויסקי

הנושא מצטייר כחמור במיוחד במציאות שבה 2,400 משפחות שזכאיות לדיור ציבורי ממתינות כיום לדירה, כאשר חלקן ממתינות לכך גם 10 שנים. מהתחקיר עולה כי בדימונה למשל ישנן יותר מ־100 דירות פנויות של הדיור הציבורי, אך במקום לשכן בהם את הזכאים החליטו במשרד הבינוי למכור אותן ללא מכרז. כ־14 דירות יימכרו לעמותה תורנית שבראשה עומד הרב יעקב חמד. במקרה אחר, מוכר המשרד 16 דירות בקרית שמונה במחיר של 51 אלף שקל בלבד לכל אחת ובמקרה נוסף מכר משרד הבינוי 7 דירות בקרית שמונה לישיבת ההסדר של הרב צפניה דרורי בסכום כולל של 227 אלף שקל בלבד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x