$
חדשות נדל"ן

ועדת הכספים אישרה את פרויקט "דירה להשכיר" - אושרה העברה של 15 מיליון שקל

הסכום נמוך מהמבוקש - 36 מיליון שקל ומיועד לכיסוי משכורות העובדים לשנה הקרובה. זאת לאחר שוועדת ההסכמות בכנסת עצרה את הדיון בנושא בשבוע שעבר. בינואר צפויה התוכנית לצאת לפועל

רוני זינגר 14:1229.12.14

ועדת כספים אישרה את פרויקט "דירה להשכיר". בניגוד לבקשה המקורית שעמדה על 36 מיליון שקלים, אושרה לפי שעה העברה של 15 מיליון שקל, המכסים את משכורות העובדים לשנה הקרובה. יתרת הכסף, 200 מיליון שקל כבר עברה עבור מימון התכנית. בהמשך צפויה הוועדה לאשר את יתרת הכסף.

 

בשבוע שעבר הפרויקט נעצר בוועדה. לאחר שבוע של דיונים מאומצים, הושגה היום בצהריים הסכמה גורפת בין כל סיעות הכנסת על המשך קידום תוכנית הדיור שהוביל יאיר לפיד לדירות להשכרה לטווח ארוך במקומות שונים בארץ. בחודש ינואר תצא התכנית לדרך. בבוקר בדיון קודם, איים ח"כ בועז טופורובסקי כי לא יתמוך בבקשות אחרות שעולות לוועדה באם התכנית לא תקודם. 

בשבוע שעבר, כחצי שעה לפני שוועדת הכספים היתה אמורה לאשר סופית את יציאתו לדרך של פרויקט "דירה להשכיר", "תקעה" ועדת ההסכמות בכנסת את הדיון בנושא. המתנגדים העיקריים היו יו"ר הקואליציה זאב אלקין ויו"ר סיעת העבודה איתן כבל שהסביר אז את התנגדותו: "סרבתי לאשר דיון בנושא כי אנחנו נמצאים בתקופה רגישה פוליטית ואני חושב שאי אפשר לבקש מאתנו מהרגע להרגע - תאשרו. צריך ללמוד את פרטי התוכנית ולראות שהיא לא משהו שיהיה עצם בגרון של הממשלה הבאה. ברור שמרגע שאאשר דיון בנושא, יהיה מי שיעשה על זה קמפיין (מכוון ל"יש עתיד". ר"ז) ולכן אני לא רוצה שיעשו עליי סיבוב פוליטי. נלמד את התוכנית ואז נקבל החלטה, אני לא פוסל על הסף את התוכנית רק לא מהרגע להרגע".

 

יאיר לפיד, שר האוצר לשעבר. הוביל את התוכנית יאיר לפיד, שר האוצר לשעבר. הוביל את התוכנית

 

ואולם, מאז בשבוע האחרון פעלו פקידי משרד האוצר בקרב חברי הכנסת ושיכנעו אותם בחשיבות התוכנית, עד שכאמור הביאו את חברי הכנסת להסכמה.

 

פרויקט דירה להשכיר היה אחת הזרועות של תוכנית הדיור הרחבה שקידם שר האוצר לשעבר יאיר לפיד ובמסגרתה כבר אושרו והועברו 200 מיליון שקל לטובת בנייתם של 150 אלף יחידות דיור שיועדו להשכרה לטווח ארוך, בשלב ראשון בחיפה, ירושלים ות”א - פרויקטים שהיו אמורים לצאת לדרך כבר בחודש הבא, באזורי הביקוש. בנוסף תוכננו לצאת לדרך בקרוב פרויקטים דומים, 5000 יחידות, בשוהם, גן יבנה ורמת גן. החברה להקמת הפרויקט הוקמה לפני מספר חודשים, ומרבית התקציב עבורה כבר אושר למעט התוספת שתאושר היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x