$
חדשות נדל"ן

בית הסופר בת"א שוב עומד למכירה

ל"כלכליסט" נודע כי כשנה לאחר שרכשו חברת "העיר החדשה" וקבוצת ספציו את בית הסופר בת"א ב־30 מיליון שקל, הן במו"מ למכירתו

יעל דראל 08:1518.12.14

כשנה וארבעה חודשים בלבד לאחר שחברת העיר החדשה בשליטת דרור הלוי וקבוצת ספציו רכשה את מתחם בית הסופר בתל אביב, היא מנהלת מו"מ למכירתו.

 

המתחם הייחודי, שחלקו מיועד לשימור, משתרע על פני כדונם וחצי בין הרחובות קפלן ואיתמר בן אבי. העיר החדשה רכשה אותו מאגודת הסופרים באוגוסט אשתקד תמורת כ־30 מיליון שקל במטרה לבנות בשטחו פרויקט מגורים ומתחם תרבות. החברה הודיעה כי בכוונתה לקדם במקום פרויקט יוקרה שישלב מבנה חדש עם שיפוץ ושימור מבנה אגודת הסופרים ההיסטורי: הבניין בחזית קפלן ישופץ והחלקים האחוריים ייהרסו. הבניין המשולב צפוי לכלול עד 30 דירות בתשע קומות.

 

בתקופה האחרונה הגיעו לעיר החדשה פניות מצד חברות בנייה המתעניינות ברכישת המתחם, והחברה בוחנת את ההצעות. על פי ההערכות, התעניינות ברכישת בית הסופר נובעת גם מהעובדה שהמגרש חולק תב"ע עם בית העיתונאים - מגרש שמכרז על מכירתו מתנהל זה תקופה ארוכה וצפוי להפוך לפרויקט מגורים. מצב המכרז על ביתה עיתונאים והתפתחות מתחמי המגורים באזור עשויות להכפיל את הערך שלפיו נרכש בית הסופר.

 

בית הסופר בת"א בית הסופר בת"א צילום: אוראל כהן

 

בית הסופר ע"ש שאול טשרניחובסקי נחנך ב־1957 ושימש כמשכנה של אגודת הסופרים המונה כיום כ־700 חברים. המתחם ממוקם סמוך לצומת הרחובות קפלן ואבן גבירול.

 

מהעיר החדשה נמסר: "מאז רכישת בית הסופר החברה השביחה את המתחם ובכלל זה הסדירה את מעמד הקרקע מול הרשויות. לאור ההתעניינות הגדולה באזור ועל רקע מכרז בית העיתונאים התקבלו באחרונה פניות מגורמים מרכזיים בתחום הנדל"ן לרכוש את המגרש. החברה ממשיכה לתכנן את הפרויקט ובמקביל בוחנת את כל האפשרויות, לרבות ההצעות שקיבלה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x