$
נדל"ן

ראש עיריית קריית אונו נגד פינוי תל השומר: "לקצץ את כמות יחידות הדיור בחצי"

ישראל גל אמר כי "המדינה קבעה תג מחיר של 15 מיליארד שקל על פינוי מחנה תל השומר בלי לקחת בחשבון שצריכה להיות מערכת הסעת המונים לפני התכנון"

יעל דראל 19:2317.11.14

"אם היום תושב מקרית אונו יוצא בבוקר לעבודה ומחכה שעה ורבע בפקקים לתל אביב, ועובר את אותו סיפור בדרך חזור, אז מה מצפים שיקרה כשיוסיפו עוד 17 אלף יחידות דיור בשטח של תל השומר? המדינה קבעה תג מחיר של 15 מיליארד שקל על פינוי מחנה תל השומר וזהו. לא לוקחים בחשבון שצריכה להיות מערכת הסעת המונים לפני כל התכנון. כבר היום אי אפשר לחיות בקרית אונו, כי אין מספיק אזורי תעסוקה. לכן צריך לחתוך את מספר היחידות בתל השומר בחצי, לטובת איכות החיים של התושבים. מדינת ישראל מנסה לעשות מחטף", כך אמר היום (ב') ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו, בכנס לשכת השמאים שהתקיים באילת.

גל הוסיף כי "המדינה מתנהלת בלי התחשבות באנשים שסובבים את בסיסי צה"ל ואנחנו נתנגד בכל תוקף לסיפור הזה". ראש עיריית קריית אונו ציין כי בקריית אונו ישנו פוטנציאל לתוספת יחידות דיור, באמצעות תוכניות התחדשות עירונית וציין כי ניתן להוסיף לעיר כ-4,500 יחידות דיור חדשות באמצעות פינוי בינוי ופרויקטי תמ"א 38.

 

אזור תל השומר אזור תל השומר צילום: אריאל שרוסטר

 

במאי הופקדו להתנגדויות שתי תוכניות לבניית 4,000 יחידות דיור בשטח מחנות צה"ל שיפונו ממרכז הארץ בוועדה המחוזית מרכז. ברשות מקרקעי ישראל, ציינו כי המהלך כולל את הפקדתה של תוכנית שכונת האיקליפטוסים - הכוללת 2,800 יח"ד שייבנו בשטח תל השומר מזרח ואת הפקדתה של תוכנית "מתחם גנים", שתבנה על שטח השלישות הראשית ברמת גן, במסגרתה ייבנו 1,200 יחידות דיור חדשות.

 

התוכנית לבניית שכונת האקליפטוסים כוללת הקמה של רובע עירוני על שטח תל השומר מזרח, שיכלול גם כ- 2,800 יח"ד, וגם שטחי תעסוקה ומסחר. לטובת הפרוייקט הוקצה שטח ציבורי בהיקף של כ-467 דונם, הכולל פארק עירוני שישמור על חורשת האקליפטוסים הוותיקה הקיימת כיום בשטח הבסיס. כמו כן, הפרויקט יכלול מבנים ומוסדות ציבור- בהם בית ספר על-יסודי בשטח של כ-30 דונם, שני בתי ספר יסודיים בשטח של כ-18 דונם, וכן גני ילדים, ובית כנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x