$
חדשות נדל

גינדי החזקות, דמרי ואלברטו גבסו זכו במכרזים לבניית 1,500 יח"ד בקריית גת

הרובע החדש שנקרא "כרמי גת" הוא הפרויקט הראשון המשווק בידי רשות מקרקעי ישראל במודל של הסכמי גג, שאמורים לקצר את משך זמן מהזכייה במכרז ועד להיתר הבנייה

עינת פז-פרנקל 16:2611.11.14
שלוש חברות בנייה זכו במכרזים לחמישה מתחמים לבניית 1,500 יח"ד ברובע המגורים החדש "כרמי גת" בעיר קריית גת. וזאת, במסגרת הסכם הגג שחתמה המדינה עם העירייה ולפיו תממן תשתיות ומבני ציבור וחינוך בשכונה.

 

 

רשות מקרקעי ישראל הודיעה כי חברת גינדי החזקות זכתה בשלושה מתחמים ותבנה 895 יח"ד, חברת דמרי זכתה במתחם אחד ותבנה 238 יח"ד וחברת אלברטו גבסו זכתה במתחם בו יבנו 366 יח"ד. למכרז הוגשו 12 הצעות.

 

רובע המגורים החדש כרמי גת יכלול בסיומו כ-7,500 יח"ד. המכרז הנוכחי הוא הגל השני של השיווקים ברובע "כרמי גת" .

 

"כרמי גת" הוא הפרויקט הראשון המשווק על ידי רשות מקרקעי ישראל במודל של הסכמי גג, שאמורים לקצר את טווח הזמן מהזכייה במכרז ועד להיתר הבנייה. המודל "מבטיח שעם קבלת המפתח לדירה תהיינה מוכנות כל התשתיות, הכוללות: מוסדות חינוך, מבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה הנדרשים בשכונה החדשה", נמסר.

 

תוצאות המכרז המתפרסמות היום, הינן המשך לשיווק הראשון ב"כרמי גת " שכלל קרקע לבניית כ- 700 יח"ד.

 

יגאל דמרי, בעלי חברת דמרי יגאל דמרי, בעלי חברת דמרי צילום: ענר גרין

 

המחירים משקפים עלות קרקע ליחידת דיור, כולל פיתוח של כ-194 אלף שקל. יצוין כי הקבלנים הזוכים הציעו מחירים הגבוהים בהרבה ממחירי המינימום. למשל, על מתחם לבניית 296 יח"ד הציעה גינדי 18.5 מיליון שקל (ללא הוצאות פיתוח), פי 6 ממחיר המינימום. במילים אחרות: הקרקע היתה עשויה לעלות לגינדי כ-15 מיליון שקל פחות, ומחיר הדירה הסופי עשוי היה לרדת בכ-50.6 אלף שקל.

 

מנהל הרשות בנצי ליברמן מסר: "היזמים בשוק הנדל"ן הביעו אמון בשיטת שיווק הסכמי הגג שמבטיחה את התגייסות משרדי הממשלה להקמת הפרויקט עוד לפני שהוא נמכר לציבור הרחב. הסכמי הגג הינה השיטה המרכזית להגברת ההיצע ולהפחתת מחירי הדיור".

 

חברת גינדי החזקות מסרה: "הפרוייקט יכוון לזוגות צעירים ומשפחות צעירות. אנו בטוחים כי נעמוד בלוחות זמנים קצרים ובמחירים אטרקטיביים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x