שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

דיור בר-השגה ב-600 מיליון דולר: ארמון הנשיא הטורקי יעלה פי שניים מהמתוכנן

ארמון אלף החדרים, שנבנה בניגוד להחלטת בית משפט, נפתח בחודש שעבר. רק עכשיו פרסמה הממשלה מידע על עלותו למשלם המסים

שירות כלכליסט 21:2405.11.14

הממשלה הטורקית הודתה כי עלות בניית הארמון החדש עבור הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן תהיה כמעט כפולה מההערכות שפורסמו עד כה - כך דיווח אתמול "פייננשל טיימס".

 


שר האוצר הטורקי מהמט סימסק אישר כי עלות בניית המתחם, שיכלול אלף חדרים ויהיה גדול יותר מהבית הלבן, ארמון האליזה וארמון בקינגהאם, תגיע ל־1.37 מיליארד לירה טורקית (616 מיליון דולר). זאת בעוד ההערכות הקודמות דיברו על 350 מיליון דולר. לדברי השר, רוב הסכום - 964 מיליון לירה טורקית - כבר הועברו מתקציב משרד ראש הממשלה לבניית הארמון, והשאר יועבר בשנה הבאה.

 

"הארמון הלבן" של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. 3 מיליון מובטלים "הארמון הלבן" של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. 3 מיליון מובטלים צילום: Depo Photos

 

הארמון, שנפתח בחודש שעבר ונקרא Ak Saray (הארמון הלבן), מעורר מחלוקות רבות בטורקיה. הוא החל את דרכו בתור מעון לראש הממשלה, התפקיד שאותו מילא ארדואן לפני בחירתו לנשיאות באוגוסט. בנייתו בשטח מיוער בפארק לאומי מחוץ לאנקרה, תוך הפרה של החלטת בית משפט, הגבירה את הביקורות על המיזם המגלומני. ארדואן, מצדו, טען אז שהחלטת בית המשפט שנועדה למנוע את הבנייה היא מזימה של תנועות אופוזיציה.

 

המתנגדים לשלטון באנקרה טוענים כי מדובר בהחלטה נוספת של מנהיג בעל מאפיינים אוטוריטריים. "הסולטן לכאורה בנה לעצמו ארמון במדינה שבה יש 3 מיליון מובטלים", קרא כמאל קילצ'דאוגלו, מנהיג האופוזיציה במפלגת רפובליקת העם בנאום שנשא שלשום. "כרתת מאות עצים כדי לבנות לעצמך ארמון", הוא הטיח בנשיא.

 

מהמט יילמז, בעל טור ביומון "הורייט", כתב ש"הדוגמה הטובה ביותר לסוג השלטון שאנחנו חיים תחתיו הוא הארמון הלא מורשה של ארדואן. משלמי המסים צריכים לדעת מהן עלויות הבנייה שהממשלה הסתירה מהם. ההבדל העמוק ביותר בין משטר דמוקרטי לבין משטר לא דמוקרטי הוא השקיפות של הממשלה", כתב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x