שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

המועצה הארצית אישרה את העברת שדה התעופה באילת לתמנע

המועצה אישרה לגרוע את השדה מתוכנית המתאר ולקדם במקומו מתחם למלונאות ומגורים לפי החלטת הממשלה ב-2004

יעל דראל 15:3704.11.14

כעשור לאחר החלטת הממשלה על העתקת שדה התעופה באילת ממיקומו הנוכחי, אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה לגרוע את שדה התעופה בעיר מתוכנית המתאר הארצית לקידום שדות תעופה (תמ"א 15) – על מנת לאפשר לקדם במקומו מתחם למלונאות, נופש מסחר ומגורים.

 

שדה התעופה באילת, הממוקם בלב העיר, פועל כיום בסמוך למבנים ותשתיות אך מעולם לא הוגשה לגביו תוכנית מפורטת ומכאן שהוא פועל בניגוד לתוכנית המתאר הארצית לשדות תעופה. בשנת 2004 קיבלה הממשלה החלטה להעתיק את שדה התעופה לאתר חדש בסמוך לתמנע (כ-20 ק"מ צפונית לאילת), ואתר זה צפוי להיפתח לפעילות בשנת 2017.

 

המהלך הינו מהלך טכני, שכן בימים אלו מקודמות שתי תוכניות מרכזיות במסגרת תוכנית המתאר של העיר אילת ואולם רק באמצעות גריעת סימון שדה התעופה של אילת מתוכנית המתאר הארצית ניתן יהיה לקדמן במוסדות התכנון.

 

המועצה הארצית ציינה בהחלטתה כי פינוי שדה התעופה הקיים באילת ימנע מטרדי רעש מתושבי העיר ואורחיה, יקטין את הסיכונים הבטיחותיים במקום, יאפשר נחיתת כלי טייס בעיר ללא מגבלות ויאפשר את פיתוח העיר תוך קישור בין חלקיה השונים, המופרדים כרגע בשל מיקום שדה התעופה האזרחי אילת בלב העיר.

 

שדה התעופה באילת שדה התעופה באילת צילום: ערן גרנות

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x