$
חדשות נדל"ן

הושק פרויקט הבנייה להשכרה ברמת השרון; לפיד: "אי אפשר יהיה לזרוק את הדיירים מהבית"

את פרויקט הבנייה להשכרה הראשון שיוצא לדרך מאז נכנס לפיד לתפקידו, תבנה קבוצת אביב והוא יכלול מגדל של 21 קומות ועוד שלושה בניינים בני 13 קומות. בסה"כ ייבנו בפרויקט 246 יח"ד, רבע מהן בשכר דירה מפוקח

עינת פז-פרנקל 11:1503.11.14

קבוצת אביב של דורון אביב ודפנה הרלב הציגה היום (ב') את פרויקט הדיור להשכרה "אביב ברמת השרון" ברחוב חטיבת אלכסנדרוני במזרח רמת השרון. באירוע הנחת אבן הפינה לפרויקט השתתפו שר האוצר יאיר לפיד, מנכ"ל חברת 'דירה להשכיר' עוזי לוי. 

 

 

זהו פרויקט הבנייה להשכרה הראשון שיוצא לדרך מאז נכנס לתפקידו לפיד. בסך הכל, נסגרו בחודשים האחרונים שני מכרזים לבניית כ-510 יחידות דיור להשכרה, ברמת השרון ובהרצליה, שם תקים את הפרויקט חברת אפריקה ישראל.

 

הפרויקט יכלול 246 יחידות דיור, רבע מהן בשכר דירה מפוקח. הקבוצה תבקש מעיריית רמת השרון להגדיל את הפרויקט ל-299 יחידות דיור, כאשר לדירות הנוספות תהיה עדיפות לבני רמת השרון. שאר הדירות יוגרלו, באחריות משרד השיכון ובפיקוח רואה חשבון.

 


 

הפרויקט יכלול מגדל של 21 קומות ועוד שלושה בניינים בני 13 קומות. הקריטריונים לזכאות: מחוסר דירה, עובד עד עשירון שמיני. רווקים ללא ילדים זכאים רק מגיל 35. לאחר 20 שנה, תוכל קבוצת אביב למכור את הדירות.

 

 

"זהו נדל"ן מניב בתחום המגורים, וזה פתרון אמיתי למצוקת הדיור של מעמד הביניים, שנדרש כיום להון עצמי גדול, בשיעור 40% ממחיר הדירה, על מנת לרכוש אותה", אמרה הרלב. "כאן לא צריך להביא הון עצמי, ניתן לגור בדירה עד 10 שנים, וזו אותה איכות חיים של דירה חדשה. זה נותן למשפחה יציבות ל-10 שנים, ולא צריך לטלטל את המשפחה הצעירה".

 

הפרויקט צפוי להתאכלס בחודש ספטמבר 2017. מחצית מהדירות יהיו בנות 3 חדרים, בשטח של 70 מ"ר במחיר של 3,200 שקל לחודש. שכר הדירה בשרון לדירת 3 חדרים עומד כיום על 3,455 שקל לחודש, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

לדברי הרלב, החברה רכשה את הקרקע ב-25% מערכה האמיתי. החברה שילמה 60 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח, ותשקיע 360 מיליון שקל בסך הכל (כולל מימון בנקאי) בפרויקט. בנק דיסקונט וחברת הראל יממנו את הפרויקט. התשואה השנתית הצפויה מהשכרת הדירות ברמת השרון היא 6%, אמרה הרלב.

 

יצוין כי הדירות בשכר דירה מפוקח ברמת השרון יעלו 45 שקל למ"ר, צמוד למדד בלבד, לשלוש שנים עם עוד שתי תקופות הארכה של 3 שנים ו-4 שנים. בשכר דירה במחיר לא מפוקח התקופה היא חמש שנים ועוד תקופת הארכה של חמש שנים. בדירות שאינן מפוקחות ניתן יהיה להעלות את המחיר רק באחוז בודד לאחר שנה, ולאחר חמש שנים ניתן יהיה להעלות ב-5%.

 

אביב: "המחאה החברתית חמה ויוקר המחייה גבוה. אחד הפתרונות למצוקת הדיור הוא לא בהכרח רכישת דירה, אלא דיור להשכרה לטווח ארוך בתנאי וודאות ובאיכות חיים גבוהה". לדבריו, הפסד המדינה מהקרקע "יהיה בסוף הרווח של החברה".

 

מימין: עוזי לוי, דפנה הרלב, דורון אביב ויאיר לפיד בטקס מימין: עוזי לוי, דפנה הרלב, דורון אביב ויאיר לפיד בטקס צילום: סיון פרג'

 

לדברי הרלב, החברה רכשה את הקרקע ב-25% מערכה האמיתי. החברה שילמה 60 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח, ותשקיע 360 מיליון שקל בסך הכל (כולל מימון בנקאי) בפרויקט. בנק דיסקונט וחברת הראל יממנו את הפרויקט. 

 

שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור של הממשלה יאיר לפיד אמר בארוע: "כל מסע גדול מתחיל בהנחת אבן פינה. לדיירי המגדלים הללו יהיה ביטחון. אי אפשר יהיה לזרוק אותם מהבית ולהקפיץ להם את המחיר ללא בקרה. נכניס לשוק עוד עשרות אלפי דירות להשכרה ונילחם במחירי הדירות שמאיימים למחוץ תחתם דור שלם". לפיד הזכיר כי "בקבינט הדיור היום נאשר את מתחם הגדנ"ע בתל אביב כמתחם דיור להשכרה של 300 דירות, רבע מהן בשכ"ד מפוקח".

 

לדברי לפיד, "צריך לבנות עשרות אלפי יחידות דיור בשנה שיגשרו על הפער העצום שנוצר אחרי שנים של הזנחה והיעדר מדיניות. אנחנו לא רוצים להרוויח על הקרקע, אלא רוצים שזוג צעיר יוכל לקנות דירה או לגור בשכירות סבירה. המדינה עכשיו רואה בקרקע תשתית ציבורית ולא כלי למקסום רווחים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x