$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

אקרו תקים מגדל מגורים ומלונאות בחסן ערפה בת"א

אקרו נדל"ן רכשה מהיזם משה ישעיהו אופציה למגדל בן 32 קומות במתחם שבין יצחק שדה, מנחם בגין והמסגר, שיוקם בהשקעה של 350 מיליון שקל. בקומה הראשונה ייבנה גן ילדים

דותן לוי 09:0027.10.14

חברת אקרו נדל"ן בבעלות צחי ארבוב, אילן קפון וזיו יעקבי חתמה על עסקת אופציה עם היזם משה ישעיהו להקמת מגדל משולב למגורים ומלונאות, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם נחתם לפני כחודשיים מול חברת שבת משה של ישעיהו, ובמסגרתו נקבע כי אקרו תהיה שותפה של ישעיהו בחלק המלונאי ואילו החלק המיועד למגורים ישווק במסגרת קבוצת רכישה.

 

בנייתו של המגדל שייקרא אלפא צפויה להימשך כ־5.5 שנים. הוא יכלול שטח של 23 אלף מ"ר ב־32 קומות, ועלות הקמתו נאמדת ב־350 מיליון שקל. הקומה הראשונה במגדל מוגדרת כשטח ציבורי אשר ישמש לטובת גן ילדים, ואילו 15 הקומות שמעליה ישמשו כמלון עסקים ברמת 4 כוכבים. יתר הקומות (16 קומות) ישמשו למגורים, יכללו 120 דירות וישווקו לקבוצת הרכישה. בשל מורכבות העסקה שבה חלק מהמגדל נשאר בבעלות היזמים, ישעיהו ואקרו יהיו חלק מקבוצת הרכישה כך שיוכלו להמשיך ולהיות מעורבים בבנייתו מקרוב.

 

מלון העסקים צפוי לכלול כ־180 חדרים ויהיו בו חדר כושר, ספא, בריכת שחייה, לאונג' ומסעדת שף אשר יעמדו גם לרשותם של דיירי המגדל. לאקרו אין כוונה לנהל בעצמה את המלון, ובימים אלה היא בוחנת רשתות מלונאות שינהלו אותו. בשטחי המגורים מתוכננות כ־120 דירות בנות 2–4 חדרים ובשטח משתנה של 60–90 מ"ר, כמו כן יימכרו מיני־פנטהאוזים ופנטהאוזים בקומות העליונות. הדירות במגדל ישווקו בשלב הראשון במחירים הנעים בין 25 ל־28 אלף שקל למ"ר. כך, מחיר דירות 2 חדרים בשטח של כ־60 מ"ר יתחיל מ־1.6 מיליון שקל, דירות 3 חדרים בשטח של כ־75 מ"ר יימכרו ב־2.14 מיליון שקל ומעלה ודירות 4 חדרים בשטח של כ־100 מ"ר יימכרו במחירים שיתחילו ב־2.6 מיליון שקל.

 

הדמיית המגדל שיוקם בין הרחובות יצחק שדה למסגר בת"א הדמיית המגדל שיוקם בין הרחובות יצחק שדה למסגר בת"א הדמיה: סטודיו 84

 

מתחם חסן ערפה (בשמו המעודכן: הסיטי החדש של תל אביב) מתפרס על שטח של כ־80 דונם בין הרחובות יצחק שדה, מנחם בגין והמסגר ובהמשך לרחוב מזא"ה וצפוי לכלול 14 מגדלים בהם שטחי עסקים, מסחר, מלונאות ומגורים. השטח שבין המגדלים ישמש כפארק בגודל 21 דונם.

חלק מהמגרשים במתחם סבלו בעבר מפלישות, אך לפי החברה, המגרש המדובר נקי מפולשים וזמין לבנייה מיידית עם קבלת היתר הבנייה בקרוב. המגדל של אקרו וישעיהו צפוי להיות בין המגדלים הראשונים שייבנו במתחם. המוכר ישעיהו מחזיק בבעלותו מגרש נוסף בפינת הרחובות יצחק שדה והמסגר אשר לגביו ניתן היתר דיפון וחפירה. כמו כן למשפחת רובינשטיין יש שני מגדלי משרדים על ציר בגין ובכוונתם להתחיל בקרוב לבנות במגרש אחד. במגרש נוסף על רחוב המסגר מתארגנת קבוצת רכישה למשרדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x