$
חדשות נדל"ן

פז מאריכה בשנתיים נוספות את חוזה אספקת הדלקים לרשות הפלסטינית

מדובר באספקה של לפחות 50% מהביקוש בשטחי הגדה המערבית ורצועת עזה לדלקים – בהם סולר, בנזין וגפ"מ

יעל דראל 10:3801.10.14

חברת פז חתמה על מזכר הבנות להארכת חוזה אספקת הדלקים לרשות הפלסטינית בשנתיים נוספות, עד ל-31 בדצמבר 2016, זאת לאחר שתוקפו של החוזה הקודם בין החברה לרשות, שנחתם במאי 2012, פקע. הרשות הפלסטינית נחשבת לאחד הלקוחות המשמעותיים של חברת פז, כאשר בעבר דיווחה החברה כי היקף החוזה בין הצדדים מהווה כ-11.6% מהיקף המכירות של החברה.

 

על פי המזכר שנחתם בין הצדדים, מדובר באספקה של לפחות 50% מהביקוש בשטחי הגדה המערבית ורצועת עזה לדלקים – בהם סולר, בנזין וגפ"מ (גז פחממני מעובה). במסגרת מזכר ההבנות התחייבה החברה, בין היתר, לספק לרשות גם שירותי תחזוקה, ציוד והדרכה.

 

יונה פוגל מנכ"ל פז יונה פוגל מנכ"ל פז צילום: יריב כץ

 

על פי החוזה, התחייבה הרשות הפלסטינית לאפשר לחברת פז לגבות את המגיע לה מכספי המיסים המוחזקים עבור הרשות על ידי ממשלת ישראל, לצורך הבטחת התשלום המגיע לחברה. בדיווח חברת פז צוין כי "החברה אינה יכולה להעריך את היכולת ואת משך הזמן שיידרש על מנת לגבות את הכספים מממשלת ישראל, אם וככל שהחברה תדרוש את הכספים מממשלת ישראל".

 

על פי הדיווח, חברת פז הגדילה את מסגרת האשראי שניתן לרשות הפלסטינית במסגרת החוזה ובחברה מעריכים כי הכנסות החברה לא צפויות להשתנות אל מול שנת 2014, אך כי הרווחיות הגולמית בשיווק הישיר צפויה לקטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x