$
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

רשות מקרקעי ישראל דחתה את המכרז ל-1,500 יח"ד בקריית גת

כפי שנחשף ב"כלכליסט", פורום קבוצות הרכישה פנה לפני כשבועיים לשר השיכון ומנהל הרשות לדחות את המכרז בשל צוק איתן

עינת פז-פרנקל 15:5616.09.14

רשות מקרקעי ישראל דחתה את מכרז הענק ל-1,500 יחידות דיור בקריית גת. וזאת, עד 10 בנובמבר.

 

 

לפני כשבועיים חשף "כלכליסט" כי המכרז המתקיים במסגרת הסכם הגג המתוקשר עם עיריית קריית גת צפוי להידחות עד לאחר החגים. הדחייה מגיעה לאחר שמכרזים לאלפי יחידות דיור נדחו בחודשים האחרונים בשל מבצע צוק איתן.

 

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל צילום: ענר גרין

 

במסגרת הסכמי הגג, המדינה מממנת את התשתיות ומבני הציבור בשכונה, בתמורה לכך שהרשות המקומית תעניק היתר בנייה בתוך 90 יום מפרסום תוצאות המכרז. הכוונה היא לעודד בנייה מהירה למגורים.

 

מכרז הענק בשכונת 'כרמי גת' אמור היה להיסגר ב־15 בספטמבר, אך עקב לחץ מענף הנדל"ן, לרבות מצד קבוצות רכישה, דחתה הרשות את מועד סגירתו בכחודשיים. מדובר במכרז משמעותי בעיר שפורסם במאי, לאחר הסכם הגג בין המדינה לעיריית קריית גת נחתם כבר בדצמבר 2013.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", פורום קבוצות הרכישה פנה לפני כשבועיים לשר השיכון אורי אריאל ולמנהל הרשות בנצי ליברמן בבקשה לדחות את המכרז בשל צוק איתן.

 

יצוין כי, חברי קבוצת רכישה נדרשים לשלם כספים כדי לרכוש את הקרקע. אם מכרז נסגר לפני שהצליחו לגייס את הכסף, הם לא יכולים לגשת אליו. סביר להניח שמארגני הקבוצות פעלו כדי להרוויח זמן ולגייס עוד כסף או עוד חברים. וכעת למעשה ניתנה להם ארכה, כאמור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x