$
חדשות נדל"ן

בית אל תוקצבה פי 128 משדות נגב

לשכת ראש הממשלה מעולם לא התייחסה לפרסומים בעניין, אבל מבט בנתוני תקציב 2013 של החטיבה מעלה שורה מיוחדת עבור בית אל, המציינת תוספת של 51.5 מיליון שקל על ביצוע פרויקטים ביישוב. שדות נגב, למען ההשוואה, זכתה לכ־400 אלף שקל בלבד

רוני זינגר 06:5308.09.14
לאחר שבשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי תקציב החטיבה להתיישבות צמח מתחילת השנה בכ־600% לסכום של 404 מיליון שקל, שרובם הלכו להתנחלויות, נחשפים כעת נתונים חדשים באשר לסדרי העדיפויות של הממשלה לתמיכה ביישובי הדרום והצפון לעומת התמיכה בהתנחלויות.

 

לידי "כלכליסט" הגיעו סיכומים שערכה החטיבה, שתפקידה לסייע לפריפריה, לשנת 2013, ונחשפים רשמית המספרים שמאחורי החלטות שנויות במחלוקת של משרד ראש הממשלה.

 

 

אחת הדוגמאות היא פרשת שכונת האולפנה בבית אל מ־2012, אז עצר בג"ץ את המשך איכלוסה של השכונה שנבנתה שלא כחוק. על רקע פינוי התושבים והריסת בתי השכונה פורסם כי הפינוי נעשה לאחר שהמדינה הגיעה להסכמה שריצתה את מתיישבי המקום.

 

לשכת ראש הממשלה מעולם לא התייחסה לפרסומים בעניין, אבל מבט בנתוני תקציב 2013 של החטיבה מעלה שורה מיוחדת עבור בית אל, המציינת תוספת של 51.5 מיליון שקל על ביצוע פרויקטים ביישוב. שדות נגב, למען ההשוואה, זכתה לכ־400 אלף שקל בלבד.

 

שנה קודם לכן הוציאה החטיבה להתיישבות 32.3 מיליון שקל רק עבור פינוי מגרון, בנוסף למיליונים שהוזרמו ליישוב לפי החלטת התקציב המקורית.

 

בתגובה לכתבה מסר גורם בחטיבה כי תקציב החטיבה נע סביב 60 מיליון שקל. לדבריו הכסף הנוסף מקורו בהעברות שבוחרים משרדי הממשלה לבצע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x