$
חדשות נדל"ן

קבוצת רכישה של עמית קזז בוחנת קרקע במתחם נגה ב־70 מיליון שקל

לקרקע יש תב"ע מאושרת להקמת בניין בן 6 קומות מעל השטח המסחרי, והוגשה בקשה להיתר ל־59 יחידות דיור

דותן לוי 08:5004.09.14

קבוצת רכישה שמוביל היזם עמית קזז קיבלה אופציה לקרקע במתחם נגה ביפו בתמורה ל־70 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בקרקע בשטח דונם הממוקמת בין הרחובות אילת, רוחמה, תרצה ואפק, ונמצאת בבעלות פרטית. כיום פועלות במקום חנויות שחלקן יירכשו במסגרת העסקה. לקרקע יש תב"ע מאושרת להקמת בניין בן 6 קומות מעל השטח המסחרי, והוגשה בקשה להיתר ל־59 יחידות דיור. האופציה לקרקע היא עד סוף 2014.

 

עמית קזז עמית קזז צילום: אוראל כהן

 

את הפרויקט נגה וים תכנן משרד בר אוריין אדריכלים, והוא מורכב מתמהיל שכולל דירות 2–3 חדרים, מעט פחות דירות 4 חדרים וכן פנטהאוזים בשטח של 300–150 מ"ר. עלות דירת 2 חדרים בשטח של 50 מ"ר תתחיל ב־1.4 מיליון שקל, 3 חדרים ב־1.6 מיליון שקל ועד 7.4 מיליון שקל עבור הפנטהאוזים. מחיר הקרקע משקף עלות של כ־1.1 מיליון שקל ליח"ד, ומחיר המכירה נע סביב 25 אלף שקל למ"ר. לפי קזז, חלק מהרוכשים מבקשים לחבר דירות, ולכן ההערכה היא שבפועל מספר הדירות בפרויקט יהיה נמוך יותר.

 

קזז, יזם הייטק לשעבר, פעיל בתחום קבוצות הרכישה זה כעשור וארגן כמה קבוצות בעבר, כולן בלב תל אביב. הקבוצה האחרונה שארגן ברחוב זמנהוף יצאה לדרך ב־2011. "בשלוש השנים האחרונות חיפשתי פרויקטים נוספים אבל הקרקעות היו יקרות מדי", אמר ל"כלכליסט". עוד אמר קזז כי הוא מרוצה מקצב גיבוש הקבוצה ושיווק של 40 דירות עד כה, זאת למרות הכבדת התנאים מצד בנק ישראל ורשות המסים על הרוכשים, ובהם תשלום מס רכישה על כלל הדירה ולא רק על הקרקע כפי שהיה נהוג בעבר, מס רכישה גבוה יותר למשקיעים, והון ראשוני של 50% למשקיעים המחזיקים בדירה בבעלותם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x