$
חדשות נדל"ן

התחדשות עירונית בקריית אונו: 3 בניינים קיבלו אישור לתמ"א 38/2

בסך הכל ייבנו 78 יחידות דיור חדשות. מדובר ביחס נמוך מהמקובל: 2.16 דירות חדשות ייבנו במקום כל דירה ישנה

עינת פז-פרנקל 13:2926.08.14
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של קריית אונו אישרה פרויקט התחדשות עירונית לפי תמ"א 38/2, התיקון לתוכנית המתאר הארצית במסגרתו מבוצעת הריסה ובנייה מחדש, וזאת ברחוב מונטיפיורי בעיר. במקום ייהרסו וייבנו מחדש שלושה בנייני מגורים, כאשר בסך הכל ייבנו 78 יחידות דיור חדשות. מדובר ביחס נמוך מהמקובל בענף: 2.16 דירות חדשות ייבנו במקום כל דירה ישנה.

 

ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו מסר כי "ההתחדשות העירונית הינה הפתרון הירוק האופטימאלי. במקום לבנות בשטחים פתוחים, אנו ממירים בניינים ישנים לחדשים ומשאירים את הריאות הירוקות והשטחים הפתוחים כאזורים לרווחת הציבור". בכוונת העירייה לשדרג את רחוב מונטיפיורי כולו, ולהקים לאורכו 7 בניינים חדשים זהים.

 

הדמיית הפרויקט בקריית אונו הדמיית הפרויקט בקריית אונו הדמייה: קריית אונו - לאדריכל סרג' דויד פרמן

בתוך כך, הודיעו היום (ג') יזמי פרויקט פינוי בינוי בתל אביב כי התקבלו ההיתרים לבניית מתחם גרין פארק בשכונת נווה שרת. אלקטרה בנייה נבחרה לקבלן הביצוע הראשי. המתחם יכלול עם סיומו 6 בניינים בהם 447 יחידות דיור. ההיקף הכספי של הבנייה מוערך בכ- 300 מיליון שקל.

 

פרויקט גרין פארק מוקם על ידי אלקטרה השקעות, SGS ומטרופוליס על שטח של כ- 12 דונם לאחר הריסת 10 בנייני רכבת משנות השישים שעמדו במקום. מתכנן המתחם הוא האדריכל גיל שנהב. המחיר לדירת 4 חדרים חדשה מתחיל ב-2.2 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x