חדשות נדל"ן

הדיונים בחוק מע"מ 0% יתחדשו ביום שלישי בוועדת הכספים

לפיד ינסה לאשר את החוק במהלך הפגרה. ביש עתיד דוחים את ההשערות שימשכו את החוק בשל עלויות צוק איתן, ומתכוונים להיאבק כדי להעביר את החוק בפתיחת מושב החורף בסוף אוקטובר

רוני זינגר 12:2307.08.14

הדיונים בחוק מע"מ 0% יתחדשו ביום שלישי הקרוב בוועדת הכספים, כך נודע בצהריים. סיעת יש עתיד ויו"ר ועדת הכספים הגיעו להסכמה לפיה החוק יחזור לדיונים אינטנסיביים בימים שלישי ורביעי, רגע לפני שהכנסת, המצויה גם כך בפגרת הקיץ, יוצאת לחופשה מרוכזת של כלל עובדיה.

 

בימים האחרונים ניהלו אנשי סיעת יש עתיד, ובראשם שר האוצר יאיר לפיד, מגעים עם חברי ועדת הכספים וגורמים בממשלה במטרה לחדש כבר בשבוע הבא את הדיונים על החוק, ומתכוונים להשקיע מאמץ רב כדי להביא לאישורו כבר בשבועות הקרובים.

 

בהמשך מקווים ביש עתיד שמליאת הכנסת תתכנס במהלך הפגרה - כפי שבדרך כלל קורה לפחות פעם אחת - ואז יוכל שר האוצר להגיש את החוק למליאה. על פי הכללים, לאחר שחוק עובר בוועדה יש להגיש אותו למליאה ולאפשר קיום דיונים לגביו, ורק בהתכנסות הבאה יעלה להצבעה. לפיכך, על פי התכנון, הכנסת תוכל להצביע עליו בהתכנסותה הראשונה בסוף אוקטובר, עם פתיחת מושב החורף.

 

אתר בנייה שומם באשקלון בשבוע שעבר אתר בנייה שומם באשקלון בשבוע שעבר צילום: אוראל כהן

 

לאחר שנכשל לפיד בהעברת החוק עד תום מושב הקיץ של הכנסת הועלו סברות שלפיהן ביש עתיד ימשכו בחזרה את הצעת החוק מעוררת המחלוקת, וזאת גם בעיקר לנוכח הימשכות מבצע צוק איתן, שעלותו הגבוהה והבלתי צפויה עלולה לטרוף את כוונות מימון הצעת החוק. ואולם, בימים האחרונים התקבלה ביש עתיד החלטה להמשיך ולהיאבק כדי להעביר את הצעת החוק ויהי מה.

 

אחת הבעיות שהתעוררו עם דחיית הדיונים בהצעה היא ששר האוצר התחייב שהחוק ייכנס לתוקף כבר באמצע ספטמבר. כעת, משום שמושב הכנסת הבא ייפתח רק בסוף אוקטובר, לא ברור כיצד יעמוד לפיד בהכרזתו.

 

ביש עתיד בודקים אפשרות להפעיל את החוק רטרואקטיבית כך שיחול גם על רוכשי דירות מאמצע ספטמבר, אך נראה כי הסיכויים לכך קלושים. נכון לאתמול סדר היום של דיוני ועדת הכספים לשבוע הבא טרם נקבע, אך כאמור מתקיימים מגעים והתייעצויות במטרה להגיע להסכמות עם חברי הוועדה, כך שיהיה ניתן לקיים דיון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x