שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

תוכנית מורדות לינקולן בחיפה אושרה באופן חלקי בלבד

בעקבות 700 התנגדויות הועדה החליטה לאשר הקמת 900 יחידות לדיור ומלונאות מתוך כ-3,000 יחידות שמאפשרת התוכנית

יעל דראל 11:5308.07.14

ועדת המשנה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה בראשות הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים, יוסף משלב, החליטה לאשר את הקמתן של 900 יחידות לדיור ומלונאות, מתוך כ-3,000 יחידות שמאפשרת התוכנית, במורדות לינקולן בחיפה, ולאפשר הגשת תכנית מתוקנת ליתרת שטחי התכנית. החלטת הוועדה מגיעה לאחר שנגד התוכנית הוגשו כ-700 התנגדויות והוחלט למנות חוקר (אדריכל אבי חינקיס), לשמיעתן.  

התוכנית השנויה במחלוקת, שאותה מקדמת עיריית חיפה כבר מזה כ-15 שנה באזור, משתרעת על שטח של 840 דונם במורד המערבי של הכרמל, בין רחוב הרופא לבין כביש 11 בסמוך למרכז הקניות קסטרא בכניסה לעיר. התכנית מורכבת משלושה מתחמים: מורדות לינקולן, תל אהרון והמתחם מדרום-מערב לכביש פרויד, סמוך למרכז קסטרא. סך הכל מוצעות לבניה במתחם 3,174 יחידות דיור.

 

הרקע להתנגדויות הרבות שהוגשו נגד התוכנית נעוץ בין השאר בעובדה כי היא הופקדה כתכנית איחוד וחלוקה ללא הסכמת בעלים וכן בשורה של סוגיות הנוגעות להיבטים של תחבורה, שמאות, איכות סביבה וצפיפות שעלו מהתוכנית. במשרד הפנים ציינו כי נוכח המספר הרב של המתנגדים ומגוון הרחב של נושאי ההתנגדות החליטה הוועדה המחוזית למנות חוקר לשמיעת ההתנגדויות.

 

הדמייה של תכנית מורדות לינקולן הדמייה של תכנית מורדות לינקולן

 

"לאחר דיון ארוך ומעמיק החליטה הוועדה לקבל את עמדת החוקר לאשר רק חלק מהתכנית, הכולל את השטחים שמדרום מערב לדרך פרויד, הכוללים מלונאות ומתחם שבו יבנו כ- 900 יחידות דיור", ציינו במשרד הפנים. ממשרד הפנים נמסר עוד כי שמיקום התכנית במורדות הדרום מערביים של העיר חיפה, מחייב כי היא תעמוד בהיבטים נופיים "במבחן הדורות הבאים" וכי המשך התכנון של המתחם יהיה תלוי בסוגיה זו.

יזמת התכנית, עירית חיפה, הבהירה בדיון כי כבר החלה בתכנון מחודש של המתחם, שיכלול צמצום של מספר יחידות הדיור המוצעות בחטיבת הקרקע הכלולה בתכנית , הורדת הצפיפות ושינוי במערכת הדרכים , מתוך מטרה לשפר את הנצפות והמופע הנופי של המורדות וצמצום עלויות הפיתוח.

 

הוועדה ציינה כי יוצא מהכלל הוא המתחם הנמוך מדרך פרוינד הממוקם מדרום -מערב לדרך והסמוך לאזור קסטרא. "מתחם זה אינו מהווה חלק אינטגרלי מהתכנית הגדולה. הוא מופרד ממנה פיסית, הן מבחינת מערכות התחבורה הקימות והן מבחינת השירותים הציבוריים הקיימים במתחם המוצע ובמבואות הדרומיים של העיר. אישורו של מתחם זה אינו מונע הגשת תכנית חדשה ליתרת השטחים הכלולים בתכנית ואשר לגביהם הוחלט לפרסם ביטול הפקדה", צוין.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x