חדשות נדל"ן

משקיעים ישראלים תובעים 32 מיליון שקל מחברת TGI על השקעה בתאילנד

התביעה היא על השקעתם בפרויקט בתאילנד; מדובר באחת ממספר תביעות שהוגשו בשנים האחרונות נגד החברה בעקבות השקעות בתאילנד בקוסטה ריקה ובקנדה

דותן לוי 16:1302.07.14

עוד תביעה בשרשרת של תביעות הוגשה לאחרונה נגד חברת TGI בנוגע לפרויקט שיזמו בעלי החברה בתאילנד. 104 משקיעים שהתאגדו יחד להשקעה בפרויקט תובעים מהחברה ובעליה להשיב להם 32 מיליון שקל.

 

התובעים טוענים, באמצעות עו"ד איתן שמואלי ממשרד איתן מהולל ושדות, כי הזכויות בפרויקט ובשותפות, נמכרו להם כניירות ערך, וזאת תוך הפרה בוטה של סעיף 15(ב) לחוק ני"ע. סעיף זה מחייב כי בעת מכירה של שותפות בהשקעה לציבור בישראל הכוללת יותר מ-35 משקיעים בתקופה קצרה מ-12 חודשים, מחייבת את החברה לקיים מספר תנאים ובהם הגשת תשקיף. לכן הם טוענים כי אי הגשת התשקיף היא הפרה של של סעיף בחוק ני"ע.

  

עוד הם טוענים, כי אי פרסום התשקיף אפשר לחברת TGI להתחמק מהצגת ההשקעה באופן מלא, מפורט ואחיד, כך שהתובעים נכנסו להשקעה על בסיס אינפורמציה חסרה. לאור זאת, התובעים מבקשים מבית משפט להצהיר על בטלותם של כל ההסכמים והמסמכים הקשורים להשקעה ולמכירת הזכויות בשותפות מחמת חוסר חוקיות, ולהורות על השבה של הכספים שהשקיעו בצירוף ריבית והפרשי הצמדה, ו/או על פיצוי התובעים פיצויי בטלות, נגד החזר הזכויות שנרכש.

 

"מלון החוף" בתאילנד "מלון החוף" בתאילנד

 

בין השנים 2008-2006 פעלה חברת TGI אשר הוחזקה ע"י משה טוביהו ושרון שאתי, לקידום שלושה מיזמים שונים להקמת בתי מלון באזור חוף הצ'אוונג, הממוקם בצידו המזרחי של האי קוסאמוי (KOH SAMUI) שבתאילנד. המלון הראשון אותו יזמו היה "מלון ההר", בהמשך יזמו את "מלון הווילות" והמלון השלישי ביוזמתם היה "מלון החוף".

 

התביעה הנוכחית עוסקת ב"מלון החוף". בעבר הגישו 93 משקיעים בנושא "מלון ההר" ו-45 משקיעים הגישו תביעה נגד הנתבעים בגין השקעתם ב"מלון הווילות", תביעות אשר מתנהלות בימים אלה.

 

בכתב התביעה מתארים המשקיעים שיטות שיווק אגרסיביות ובהם הערכה כי רווחיות הפרויקט תעמוד על 20%, מה שלטענתם לא קרה במציאות. לפי התביעה, חלק מהתובעים היו מעורבים בפרויקטים אחרים של החברה כגון הפרויקט בקנדה ואף זכו לתשואות גבוהות עד לשנת 2008 אך "לאחר שהשקיעו אצל הנתבעים בפרויקט מלון החוף, התברר למשקיעים אלה, כי השקעותיהם בקנדה כשלו ומרבית כספי השקעות אלה אבדו", לשון התביעה. תביעות נוספות נגד החברה הוגשו גם בגין השקעות שיזמה החברה בקוסטה ריקה.

 

מחברת TGI נמסר בתגובה: "מדובר בתביעה מופרכת מיסודה וחסרת כל בסיס עובדתי. ההשקעה בבית המלון בוצעה בשנת 2007, נשאה פרי ובשנת 2013 הושלמה בהצלחה בהשקת מלון מפואר באי קוסמוי, תאילנד. המלון זכה לאחרונה בפרס יוקרתי המציין את אחוזי התפוסה הגבוהים ביותר בקוסמוי. התביעה המדוברת שאין בינה ובין המציאות דבר נשענת ברובה על טענה טכנית לא נכונה שנגרמה לכאורה לפני 7 שנים ולא נטענה מעולם. לא בכדי, במסגרת דיון בתביעה דומה לא הצליחו התובעים להסביר את הקשר בין הצורך בתשקיף לבין נזק שנגרם להם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x