$
חדשות נדל"ן

הסכם בין האוצר לביטחון: פינוי שדה דב יוקדם ל-2017 תמורת מיליארד שקל

במסגרת ההסכם יפנה משרד הביטחון כ-20 דונמים ראשונים ממחנה שדה דב עד סוף השנה. התוכנית צפויה לכלול את הקמתן של למעלה מ-16,000 יח"ד, שטחי מסחר, תעסוקה, בתי מלון ופארק חופי

עמרי מילמן 15:3116.06.14

משרדי האוצר הביטחון ורשות מקרקעי ישראל הגיעו היום (ב') לסיכום לפיו יקדים משרד הביטחון את פינוי שדה התעופה הצבאי שדה דב בכשנתיים לשנת 2017, ותמורת הפינוי יקבל משרד הביטחון תוספת של מיליארד שקל. חלק מהסכום יגיע כבר במהלך 2014.

 

 

 

במשרד הביטחון מדגישים כי המהלך מנותק מהאירועים הביטחוניים האחרונים והוא חלק מהדיונים שנעשו בין המשרדים בעת האחרונה.

 

במשרד הביטחון מסבירים כי התוספת הזו, תאפשר למערכת לסיים את 2014 באופן סביר, לרבות אימונים ופעילות שוטפת. אך טרם יודעים להגיד אם דרישתם לתוספת תקציבית ירדה מהפרק או עודנה בתוקף.

 

במסגרת ההסכם יפנה משרד הביטחון כ-20 דונמים ראשונים מתוך 1,400 דונם שבמחנה שדה דב עד דצמבר 2014. עוד סוכם כי בתוך חודשיים יפעלו משרדי האוצר, הביטחון ורשות מקרקעי ישראל לגיבוש הסכם מפורט להמשך תהליך פינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ ואזורי הביקוש לטובת פיתוח עירוני וכלכלי (תוכנית שוה"ם) זאת בהתאם להחלטת הממשלה העוסקת בפינוי מחנות צה"ל ממרכזי הערים.

 

 

שדה דב (ארכיון) שדה דב (ארכיון) צילום: עמית שעל

התוכנית צפויה לכלול את הקמתן של למעלה מ-16,000 יח"ד, שטחי מסחר, תעסוקה, בתי מלון ופארק חופי. בשל הסרת מגבלות הבנייה לגובה בסביבת השדה, יהיה ניתן להוסיף זכויות בנייה בהיקף של כ- 6,800 יחידות דיור בתוכניות אחרות בסביבת שדה דב.

 

פינוי מחנה שדה דב מתווסף לשורה של מחנות שכבר פונו באזורי ביקוש במרכז הארץ כדוגמת: מתחם 'קרן הקריה' שפינויו הושלם בשבועות האחרונים לטובת הקמת בניין המשרדים הגבוה בישראל ותחנה לרכבת הקלה, פינוי חלק ראשון ממחנה צריפין והסכם תעש ברמת השרון.

 

באוצר מסבירים כי סיכום זה הינו מהווה נדבך מרכזי בתוכניות הממשלה וקבינט הדיור להוזלת מחירי הדיור, תוך הגדלת היצע הדיור באזורי הביקוש. בנוסף להשלכות הישירות על שוק הדיור, איכות החיים של תושבי תל אביב תשתפר והתשתיות התעופתיות של מדינת ישראל ישודרגו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x