$
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

ראש עיריית הרצליה סיכל חתימה על הסכם גג עם המדינה

משה פדלון דרש ש-25% מהדירות במסגרת שיווקי הקרקע יימכרו לבני המקום ששירתו בצבא, אך דרישתו לא נענתה. "אני לא דואג, אנשי רשות מקרקעי ישראל עוד יחזרו אלי", הוסיף

טל פמסון ועינת פז-פרנקל 16:1502.06.14

ראש עיריית הרצליה משה פדלון סיכל חתימה על הסכם גג עם המדינה, כך אמר היום (א') פדלון בוועידת הנדל"ן לצעירים שנערכה היום בהרצליה על ידי מועדון הנדל״ן - אגודת הסטונדטים של המרכז הבינתחומי הרצליה וכן בחסות העירייה ובשיתוף המרפסת - מרכז הצעירים הרצליה. 

 

לדברי פדלון, לפני כשבועיים סירב לחתום על הסכם הגג, המעניק מימון לתשתיות ומבני ציבור קודם להקמת כ-2,500 יחידות דיור בעירו.  

 

 

בפגישה עם נציגי המדינה, דרש פדלון ש-25% מהדירות במסגרת שיווקי הקרקע בהסכם הגג יימכרו לישראלים בני המקום ששירתו בצבא, אך דרישתו לא נענתה. וזאת, על אף שהתחייב לאשר בנייה של כ-2,000 יחידות דיור בשנה ולהוסיף כ-50 אלף דירות בתוך 15 שנה. "אני לא מעוניין שהסינים מתנובה שנמצאים פה עדיין יסמנו ממסוק עם האצבע אילו בניינים לרכוש. אני רוצה שהדירות האלה יהיו לצעירים שעשו צבא", אמר.

 

הרצליה (ארכיון) הרצליה (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

 

עם זאת, אמר פדלון: "אני לא דואג, אנשי רשות מקרקעי ישראל עוד יחזרו אלי".

 

עד כה, נחתמו ארבעה הסכמי גג ברשויות: קרית גת, בהיקף של 7,000 יחידות דיור; ראש העין, 11 אלף יח"ד; מודיעין, 12 אלף יח"ד; וקרית ביאיליק, 7,000 יח"ד. המדינה הודיעה זה מכבר כי בכוונתה לחתום על הסכמי גג גם עם הרצליה, ראשון לציון, יבנה ובאר שבע.

 

הסכמי הגג נולדו ברשות מקרקעי ישראל במטרה להסיר את חסמי הפיתוח והתשתיות לפרויקטים של דיור (כמו סלילת כבישים ומחלפים והקמת מוסדות ציבור וחינוך) לפני בניית השכונות החדשות, באמצעות מימון מקדים מהמדינה לרשות המקומית.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "מתנהלות שיחות חיוביות שיתחדשו לאחר החג. הכוונה להגיע לחתימה בשבועות הקרובים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x