$
חדשות נדל"ן

מהומת המכרז ברמת השרון הסתיימה בזכייה של הקבלן רמי שבירו

מועד סגירת המכרז ל-168 יח"ד נקבע ליום השואה ובעקבות זאת במינהל החליטו להאריך את מועד הגשת ההצעות אלא שלא כל הקבלנים ידעו על כך; התוצאה - עתירות של החברות ב.יאיר וגינדי החזקות אך ועדת המכרזים קבעה כי הזוכה הוא רמי שבירו שהציע 96 מיליון שקל עבור המגרשים

דותן לוי 10:5129.05.14

ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל קבעה כי הזוכה במכרז ל-168 יח"ד בשכונת מורשה ברמת השרון הוא היזם רמי שבירו. מדובר באחד המכרזים שדרך שיווקם הייתה שנויה במחלוקת על ידי היזמים. מדובר במכרז לשני מגרשים המשתרעים כל אחד על כ-2.5 דונם ומאפשרים את הקמתם של 2 מגדלים בני 21 קומות ו–84 יחידות דיור בכל אחד מהם.

 

רמת השרון רמת השרון

 

מועד הגשת ההצעות למכרז נקבע עד ליום ראשון ה-27 באפריל השנה, אלא שברשות מקרקעי ישראל הבחינו כי מדובר ביום השואה והחליטו על הארכת מועד הגשת ההצעות עד ליום רביעי ה-30 לאפריל. ההחלטה על דחיית המועד פורסמה באתר הרשות ביום שני כלומר יום לאחר שהוגשו ההצעות. ההחלטה על הארכת המועד טרפה את הקלפים בקרב המתמודדים, כיוון שמרבית החברות לא היו מודעות לה ובתום הגשת ההצעות שבוצעה ביום ראשון הודלפו מרבית הסכומים שהוצעו על ידי החברות המתמודדות ומרביתן ניגשו לסבב הצעות נוסף. בתום שני הסבבים נוצר מצב שבו היו שתי תיבות הצעות - כ-9 הצעות בסבב הראשון ו-5 הצעות בסבב השני.

 

בין החברות שניגשו היו: ב.יאיר, גינדי החזקות, רמי שבירו, קבוצת רכישה של חברת הורביץ יוכלמן וכן אפריקה ישראל. בהתאם למידע שהיה בידי החברות, העריכו בחברת ב.יאיר כי הם הזוכים בסבב ההצעות הראשון שהוגש ועתרו לבית המשפט בבקשה לעצור את שלב ההכרזה על הזוכה ולקבוע כי הזוכה הוא מי שהגיש את ההצעה הגבוהה בסבב הראשון. אלא שבינתיים לאחר פתיחת המעטפות של הסבב הראשון נמצא כי הערבות של ב.יאיר אינה תקינה וכך יצא כי בסבירות גבוהה שההצעה של גינדי החזקות היא הגבוהה מבין ההצעות בסבב הראשון ולכן גם הוגשה העתירה מטעמם. במקביל הסתמן כי הצעתו של רמי שבירו צפויה להיות הגבוהה ביותר בסבב השני לאחר שעל פי הערכות הוסיף להצעה הראשונה שהגיש 39 מיליון שקל.

 

מחיר הזכייה של שבירו משקף עלות קרקע ליחידה של 571.4 אלף שקל. כולל מע"מ והוצאות פיתוח המחיר צפוי לעמוד על 828 אלף שקל עבור קרקע ליחידה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x