$
חדשות נדל"ן

בהוראת לפיד: רשות המסים תקים מינהלת ביצוע להטבת הפטור ממע"מ

על פי החלטת שר האוצר, רשות המסים תעמוד בראש המינהלת ותהיה אחראית על ניהול ותפעול ההליך, הכולל בין השאר טיפול בפניות הציבור בנושא ובחינת הזכאות להטבה

עינת פז-פרנקל 17:1827.05.14

שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור של הממשלה, יאיר לפיד, הורה על הקמת מינהלת לצורך יישום הטבת מע"מ אפס בדירות מגורים ראשונות לזכאים. כך הודיעה היום (ג') רשות המסים.

על פי החלטת לפיד, ולאחר דיונים מול משרד השיכון, הוחלט כי רשות המסים תעמוד בראש המינהלת ותהיה אחראית על ניהול ותפעול ההליך הכולל, בין היתר, טיפול בפניות הציבור בנושא, בחינת הזכאות להטבה, מתן ההטבה ובקרות נוספות. בין החברים במינהלת יהיו גם נציגי משרד השיכון, השמאי הממשלתי וגורמים נוספים ככל שיידרשו.

 

מנהל רשות המסים, משה אשר מנהל רשות המסים, משה אשר

 

מנהל רשות המסים, משה אשר, מינה את הסמנכ"ל הבכיר למיסוי מקרקעין, מאיר אסולין, כאחראי על המינהלת, זאת תוך הצבת יעדים להשלמת ההכנות לתפעול החקיקה מיד עם אישורה על ידי הכנסת.

 

כזכור, לפני כשבועיים הפיץ משרד האוצר את תזכיר חוק המע"מ להערות הציבור. הצעת החוק צפויה להגיע בחודש הבא לדיון בוועדת הכספים של הכנסת. לפי הצעת החוק, רוכשי דירה ראשונה מקבלן יזכו, בתנאים מסוימים, לפטור מתשלום מע"מ ויוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x