שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: קנדה ישראל תצא מפרויקט השוק הסיטונאי

החברה שוקלת לצאת מהשותפות עם חברה של גינדי בפרויקט שלב ב' של מתחם המגורים המתוקשר בלב תל אביב שבו צפויות להיבנות כ-600 יחידות דיור. משה ויגאל גינדי עשויים להחליפה

עינת פז-פרנקל 08:4119.05.14

צרות בשוק הסיטונאי בתל אביב? חברת קנדה ישראל שבשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן בוחנת אפשרות לצאת מהשותפות עם משפחת גינדי בפרויקט שלב ב' של מתחם המגורים המתוקשר בלב תל אביב להקמת כ־600 יחידות דיור. כך נודע ל"כלכליסט". שותפתה של קנדה ישראל היא חברה פרטית של משפחת גינדי, חברת מגדלי גינדי 100 שבבעלות אורי לוי ורעייתו מנור גינדי, וכפיר גינדי. כעת שוקלת מגדלי גינדי 100 להכניס במקום קנדה ישראל כשותפים את היזמים משה ויגאל גינדי, הוריהם של בעלי החברות גינדי השקעות וגינדי החזקות.

בדצמבר 2013 דיווחה קנדה ישראל כי רכשה מקבוצה בראשות תנובה ועיריית תל אביב קרקע למגדל בן 44 קומות וכ־300 יחידות דיור תמורת 365 מיליון שקל, וכן אופציה לרכישת מגדל נוסף זהה במתחם השוק הסיטונאי שבצומת הרחובות קרליבך, החשמונאים ומנחם בגין בתל אביב תמורת כ־380 מיליון שקל. השותפה השווה של קנדה ישראל בעסקה היא חברה פרטית של משפחת גינדי, שבעליה הם גם בעלי השליטה בגינדי השקעות דרך גינדי קפיטל.

 

שלב א' בפרויקט השוק הסיטונאי בת"א. קנדה ישראל הפקידה 12.5 מיליון שקל שלב א' בפרויקט השוק הסיטונאי בת"א. קנדה ישראל הפקידה 12.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

 

אתמול דיווחה קנדה ישראל הציבורית כי קיבלה הארכה לתקופת היציאה מהשותפות, שנקבעה בחוזה בדצמבר 2013, וזאת עד ל־22 במאי. בהסכם שנחתם בדצמבר ניתנו 150 יום שבהם קנדה ישראל תהיה רשאית "לפרוש מהשתתפותה בביצוע הפרויקט, ובלבד שתודיע על כך לחברת השותף בהודעה מראש ובכתב, שתימסר לחברת השותף עד לתום תקופת היציאה". השותפות כבר הפקידה בידי נאמן המוכרות - קבוצה בראשות עיריית תל אביב ותנובה - את התשלום הראשון, בהיקף של 25 מיליון שקל, מתוכם 12.5 מיליון שקל הופקדו על ידי קנדה ישראל.

 

קנדה ישראל סירבה אתמול להתייחס לסיבות לפרישה אפשרית שלה מהפרויקט. אחת הבעיות בפרויקט היא הצפיפות הגדולה שלו - במשולש הקטן צפויות להיבנות 1,200 יחידות דיור ועוד קניון בשטח בנוי של כ־70 אלף מ"ר. נוסף לכך, בימים של אי־ודאות בענף הנדל"ן הנובעת בעיקר מתוכניות הממשלה האגרסיביות להורדת מחירי הדירות - ייתכן שבקנדה ישראל יחליטו שלא להמר על סכום כה משמעותי של כ־745 מיליון שקל.

 

במתחם נותר מגרש לעוד שני מגדלים בני כ־600 יחידות דיור שאותם טרם מכרו בעלות הקרקע. בחלק הראשון של מתחם השוק הסיטונאי מקימים גינדי השקעות, משה ויגאל גינדי ורבוע כחול נדל"ן 720 יחידות דיור (פרויקט גינדי תל אביב) וקניון. חברת גינדי השקעות סירבה להגיב לידיעה. חברת קנדה ישראל מסרה: "קיבלנו ארכה, וכאשר נקבל החלטה נודיע עליה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x