$
חדשות נדל"ן

ת"א: משרד הביטחון השלים את פינוי מתחם קרן הקריה עליו מתוכנן מגדל בן 80 קומות

משהב"ט הקדים את הפינוי ב-7-9 חודשים. המגרש ישמש בחודשים הקרובים כמגרש חניה בן 400 מקומות ויפתח לטובת הציבור בערב ובסופי שבוע

דותן לוי 14:0818.05.14

משרד הביטחון הקדים את פינוי מגרש קרן הקריה ב-9-7 חודשים, כך לדברי בצלאל טרייבר, סמנכ"ל המשרד וראש אגף מבצעים ונכסים.  על המגרש מתוכננת בנייתו של מגדל משרדים הצפוי להיות הגבוה בישראל ויכלול 80 קומות.

 

המהלך חייב פינוי של 2,000 חיילים ועובדי משרד הביטחון מהמגרש הממוקם בחלקו הצפון מזרחי של בסיס הקריה בתל אביב, בפינת דרך נמיר ממזרח ורחוב שאול המלך מצפון.

 

בשלב ראשון השטח יוסב המגרש לחניון עם כ-400 מקומות חנייה אשר ישמש במהלך שעות היום את אנשי משרד הביטחון ויפתח בחינם לציבור הרחב בשעות הערב ובסופי שבוע. בהמשך, מתוכנן על הקרקע מגדל משרדים ובצמוד לו ותחנת הרכבת הקלה, זאת בהתאם להסכם שנחתם בדצמבר 2013 עם משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל (שוה"ם 1).

 

מגדל קרן הקריה. המגרש פונה וישמש בשלב הראשון כחניון מגדל קרן הקריה. המגרש פונה וישמש בשלב הראשון כחניון הדמיה: א.י. אדריכלות ובינוי ערים יצחק חלפון

 

במסגרת מהלך הפינוי, אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, בשיתוף עם יחידות צה"ל ובסיוע חברות קבלניות וכלים הנדסיים כבדים, פעלו בשבועות האחרונים בשטח המחנה, ובימים האחרונים השלימו את פינוי השטח במלואו עם הריסת המבנים המרכזיים, העתקת המבנים היבילים, וניקוי השטח שיפונה.

 

מגרש 'קרן הקריה' מתפרס על שטח של כ- 11 דונמים, וכ- 4,000 מ"ר שטח בנוי (המורכב ממבני קבע וממבנים יבילים). בסה"כ פונו כ-40 מבנים, 2,500 מ"ר בנוי נהרסו וכ-1,500 מ"ר של מבנים הועתקו ברובם למחנות ומתקנים אחרים, זאת כחלק ממהלכי התייעלות ופריסה מחודשת של יחידות צה"ל ומשרד הביטחון. 25 דונמים נוספים מהקריה יפנו משרד הביטחון וצה"ל עד שנת 2016.

 

בשיחה ל"כלכליסט" אמר טראובר, כי בהמשך לקראת סוף השנה צפויים פינויים נוספים של בסיסים וחלקי בסיסים מאזורים נוספים בארץ ובהם חלקו הראשון של בסיס צריפין אשר צפוי להתפנות לקראת סוף שנת 2014. עוד אמר טראובר כי בהמשך למהלך הפינוי הנוכחי קיבל משרד הביטחון סכום של 200 מיליון שקל עבור הוצאות הפינוי מרשות מקרקעי ישראל אשר צפויה לשווק את הקרקע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x