$
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

הרצוג על הוצאת נציגי הסביבה ממוסדות התכנון: "לקח הולילנד לא נלמד"

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה התייחס בטקס באוניברסיטת תל אביב להחלטת מינהל התכנון; לדבריו, "הארגונים הסביבתיים הם לא הנודניק שמעכב את ועדות התכנון אלא שומר הסף שדואג למדינה שנשאיר לילדינו"

יעל דראל 21:2217.05.14

הסערה סביב החלטת מינהל התכנון להוציא את נציגי הסביבה מוועדות מרכזיות במוסדות התכנון אינה שוככת: ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג התייחס לנושא הערב ותקף הערב (שבת) את ההחלטה באומרו: "בזכות ארגוני הסביבה גם בעוד עשור או שניים, יהיו בישראל חופים פתוחים, שטחים פתוחים וריאות ירוקות. הארגונים הסביבתיים הם לא הנודניק שמעכב את ועדות התכנון אלא שומר הסף שדואג למדינה שנשאיר לילדינו".

 

 

 

הרצוג, שאמר את הדברים במהלך נאום בטקס חנוכת בניין בית הספר ללימודי סביבה ע"ש פורטר באוניברסיטת תל אביב, אמר עוד כי "זה סמלי שדווקא בשבוע שבו נגזר דינם של המעורבים בפרשת השחיתות התכנונית הגדולה ביותר בתולדות המדינה, משרד הפנים מוציא את נציגי הארגונים הסביבתיים מוועדות התכנון. זה מוכיח שלקח הולילנד לא נלמד.

"אסור שייעול הליכי התכנון יהיה על חשבון פגיעה בסביבה" "אסור שייעול הליכי התכנון יהיה על חשבון פגיעה בסביבה" צילום: דוד הכהן

. אני לא רוצה שנחשוף את ההולילנד הבא אני רוצה שנבנה מנגנונים שימנעו אותו".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, ההחלטה להוציא את נציגי הסביבה - בהם ארגוני הסביבה, נציג רשות הטבע והגנים ונציג המשרד להגנת הסביבה - ממספר ועדות משנה מרכזיות של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, עוררה ביקורת חריפה מהשר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, וכן משורה ארוכה של ארגונים אזרחיים. במהלך סוף השבוע דווח כי פרט לישיבת חירום שכינס לפני כשבוע השר פרץ במשרדו, הוא שיגר ביממה האחרונה מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה להעלות את הנושא לדיון דחוף בממשלה.

 

שתי הוועדות המרכזיות שמהן הודרו נציגים סביבתיים הן הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע) והוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (ולקחש"פ) - שתי ועדות מרכזיות בעבודתה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה. במינהל התכנון נימקו את המהלך בצורך לייעל, לדבריהם, את הליכי התכנון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x