$
חדשות נדל"ן

פינוי מחנות צה"ל: הופקדו תוכניות לבניית 4,000 יח"ד בשלישות בר"ג ובתל השומר

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל: "העתקת המחנות לנגב היא מנוע צמיחה משמעותי שישפיע לא רק על הנגב אלא גם על לב אזורי הביקוש". ההסכם בין מקרקעי ישראל לבין משרד הביטחון ומשרד האוצר קובע לוחות זמנים שאפתניים של 24 חודשים לתחילת שיווק יחידות הדיור

יעל דראל 12:1814.05.14

המהלך לפינוי מחנות צה"ל מתקדם צעד משמעותי קדימה, עם הפקדתן של שתי תוכניות לבניית 4,000 יחידות דיור בשטח מחנות צה"ל שיפונו ממרכז הארץ בוועדה המחוזית מרכז. ברשות מקרקעי ישראל, ציינו כי המהלך כולל את הפקדתה של תוכנית שכונת האיקליפטוסים – הכוללת 2,800 יח"ד שייבנו בשטח תל השומר מזרח ואת הפקדתה של תוכנית "מתחם גנים", שתבנה על שטח השלישות הראשית ברמת גן, במסגרתה ייבנו 1,200 יחידות דיור חדשות.

 

ברשות מקרקעי ישראל ציינו כי בסיסי הצבא צפויים לעבור ממרכז הארץ אל הנגב וכי ההכנסות משיווק הקרקע יסייעו במימון מהלך הפינוי והמעבר לדרום. בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל אמר: "הסכמי הגג והשכונות שייבנו על שטחי מחנות צה"ל ישנו את מפת הדיור במדינת ישראל. העתקת המחנות לנגב היא מנוע צמיחה משמעותי שישפיע לא רק על הנגב אלא גם על לב אזורי הביקוש".

 

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל צילום: ענר גרין

 

התוכנית לבניית שכונת האקליפטוסים, אשר הופקדה אתמול להתנגדויות בוועדה, כוללת הקמה של רובע עירוני על שטח תל השומר מזרח, שיכלול גם כ- 2,800 יח"ד, וגם שטחי תעסוקה ומסחר. לטובת הפרוייקט הוקצה שטח ציבורי בהיקף של כ-467 דונם, הכולל פארק עירוני שישמור על חורשת האקליפטוסים הוותיקה הקיימת כיום בשטח הבסיס. כמו כן, הפרויקט יכלול מבנים ומוסדות ציבור- בהם בית ספר על-יסודי בשטח של כ-30 דונם, שני בתי ספר יסודיים בשטח של כ-18 דונם, וכן גני ילדים, ובית כנסת. שלישות ראשית – "מתחם גנים", הופקדה בשבוע שעבר,

 

התוכנית לבניית "מתחם גנים" ברמת גן, תכלול בנייה של כ-1,200 יחידות דיור בשטח עיקרי של 150,600 מ"ר. תוכנית זו כוללת מבני ציבור על שטח של כ-22,500 מ"ר, מבני מסחר ותעסוקה על שטח של כ-4,500 מ"ר ושטח ציבורי פתוח על שטח של 25 דונם.

 

מהלך זה בוצע במסגרת מסמך הבנות שנחתם בין מקרקעי ישראל לבין משרד הביטחון ומשרד האוצר, אשר אושר במהלך השנה האחרונה על ידי מועצת מקרקעי ישראל, לפיו רשות מקרקעי ישראל תעביר למשרד הביטחון קדם מימון בסכום שינוע בין 1.6 מיליארד ל-1.9 מיליארד שקל, כנגד השבת הקרקעות והעתקת מחנות צה"ל. עוד נקבע כי נתח משמעותי מיחידות הדיור שייבנו במהלך הכולל – יוקצה לטובת דירות קטנות ודיור להשכרה.

 

ההסכם בין הצדדים קובע לוחות זמנים שאפתניים של 24 חודשים לתחילת שיווק יחידות הדיור וכן נקבע מנגנון שאמור לתגמל את משרד הביטחון על פי התקדמות לוחות הזמנים. "מנגנון זה צפוי להוות תמריץ משמעותי לקידום הפרויקטים כאמור. היתרון המרכזי הוא בכך שלא יהיה צורך להמתין לפינוי המחנות על מנת לקדם את התכנון", ציינו ברמ"י.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x