שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

נחשף בכלכליסט

סער: "נבחן את נושא נציגי הסביבה במוסדות התכנון"

"כלכליסט" חשף כי משרד הפנים יוזם את הוצאת נציגי הסביבה מוועדות משנה חשובות במועצה הארצית לתכנון ובנייה; סער: "ההחלטה התקבלה ע"י הגורמים המקצועיים"

יעל דראל 14:3112.05.14

שר הפנים גדעון סער, התייחס היום (ב') לראשונה לפרסום ב"כלכליסט", לפי משרד הפנים יוזם מהלך להוצאת נציגי הסביבה מוועדות משנה חשובות במועצה הארצית לתכנון ובנייה ואמר: "מי שקיבל את ההחלטה הם הגורמים המקצועיים, אני שמעתי על כך לראשונה מהתקשורת".

 

הגורמים המקצועיים אליהם מתייחס השר הם ראש מינהל התכנון, בינת שוורץ, שאמורה להביא את השינוי בהרכב הוועדות לאישור המועצה הארצית כבר בישיבתה מחר. השר סער, שאמר את הדברים במהלך דיון בכנסת, הוסיף: "ביקשתי ממנכ"ל משרדי לבחון את הסוגיה".

 

סער, השיב לשאלת ח"כ תמר זנדברג (מרצ) בנושא שאמרה: "נציגי ארגוני הסביבה קריטיים להבטחת האיזונים והבלמים בשיקולים התכנוניים. בלי שקולם יישמע ההליך לא יהיה מספיק דמוקרטי הלא מספיק טובות". השר הבהיר כי הוא אינו נוקט בשלב זה עמדה בנושא השנוי במחלוקת.

 

בינת שוורץ, ראש מינהל התכנון בינת שוורץ, ראש מינהל התכנון צילום: הילית כדורי

 

בעקבות הפרסום והישיבה הדחופה שכינס אתמול השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, בהשתתפות נציגי ארגוני הסביבה ואנשי רשות הטבע והגנים, נשלחו לשר סער גם מספר פניות מצד שורה של ארגונים, בהם המטה לתכנון אחראי, המאגד ארגונים רבים – בהם החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין, חיים וסביבה והאגודה לזכויות האזרח.

 

במכתב נכתב: "המטה רואה בדאגה את יוזמת משרד הפנים, בהובלת מנהלת מינהל התכנון, לשנות את הרכב ועדות המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה. זה קרוב ל-40 שנה שנציגי ארגוני הסביבה לוקחים חלק בועדות התכנון ובתקופה זו, ובמיוחד בעשור האחרון, הם הוכיחו את עצמם כגורם מקצועי ומשמעותי בהליך התכנון, אשר מייצג את השיקול הסביבתי התכנוני, מתוך מחויבות ואחריות רבה לקידום פיתוח איכותי בישראל. הוצאת הנציגים הללו מהוועדות משמעותה פגיעה מיידית וברורה באיכות ההליך התכנוני, בציבור, ולמעשה באיכות החיים של תושבי ישראל".

 

אחד השינויים שמוצע לאשר הוא הוצאת נציגי הסביבה מהולנת"ע - ועדת המשנה הפעילה ביותר מבין מוסדות התכנון ברמה הארצית. בנוסף לשינוי הרכבן של ועדות משנה של המועצה הארצית, מינהל התכנון מציע גם להחליף את נציג המועצה הארצית בוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (ולקחש"פ).

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x