שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בתום מאבק של 6 שנים: אור ירוק להרחבת מושב ישע והוספת 50 נחלות

לאחר שהוועדה המחוזית דחתה את ההתנגדויות משכו המתנגדים את עתירתם שהוגשה לבית המשפט ואיפשרו את קידום ההרחבה

דותן לוי 14:4224.04.14

הוסר המכשול האחרון בתוכנית הרחבת מושב ישע שבדרום הארץ, באזור עוטף עזה, והדרך פתוחה כעת להוצאת אישורים והיתרים לתוכנית הפיתוח. הדרך לקידום תוכנית ההרחבה במושב נסללה לאחר ששלושת העותרים, שהגישו בחודשים האחרונים התנגדויות לתוכנית, ועתירה מנהלית נגדה, הסירו אותם.

 

במושב ישע מקדמים מאז 2008 תוכנית להוספת 50 נחלות. לאחר הליך שארך מספר שנים, פורסמה לבסוף, בחודש ינואר 2013, תוכנית להפקדה כדין. שלושה תושבים הגישו התנגדותם לתוכנית וטענו לאי פרסום התוכנית כדין, להצגת מידע שגוי בפני הוועדה לתכנון ולבנייה, לכך שהתוכנית מפקיעה שטחי חלקות א' לצרכי ציבור, לכך שהתוכנית מפקיעה שטחי א' למטרות מגורים, ולסימון חסר הצדקה של מבנים להריסה.

 

שלט בכניסה למושב ישע שלט בכניסה למושב ישע צילום: חיים הורנשטיין

 

התושבים נשמעו בדיון בהתנגדויות שנערך בחודש יולי 2013, ולאחר מכן נמצא פתרון מוסכם לטענותיהם, וכך נרשם גם בישיבת עבודה בלשכת התכנון.

 

אלא שבהמשך לאחר כשמונה חודשים, העלו העותרים טענות נוספות. באמצעות משרד עו"ד חגי שבתאי, שפירא המתמחה באגודות שיתופיות, טען מושב ישע כי הוא מתנגד להעלאת טענות חדשות בשלב זה, בחוסר תום לב ובאיחור ניכר של כ- 8 חודשים מתום המועד להגשת ההתנגדויות. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום קיבלה את עמדת המושב והחליטה שלא לדון בטענות החדשות. העותרים הגישו בקשה לממונה על מחוז דרום לקבלת רשות לערער למועצה הארצית לתכנון ולבנייה אך בקשתם נדחתה והם פנו בעתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע בה ביקשו כי בית המשפט יתיר להם לערער למועצה הארצית. במסגרת הבקשה, ביקשו העותרים כי בית המשפט יוציא צו ביניים, שייקבע כי עד להחלטה סופית בהתנגדות לא תקודם תוכנית ההרחבה במושב.

 

מושב ישע טען בתגובה, כי יש לדחות את הבקשה כיוון שסיכויי העתירה להתקבל נמוכים ביותר, וכי אין בסוגיה השלכות כלל ארציות או מחוזיות המצדיקות רשות ערעור למועצה הארצית לתכנון ולבניה. כמו כן טען המושב, כי עיכוב או הקפאה של התוכנית עלולים לגרום לאובדן התקציב ממשרד השיכון ולחיסול הפרויקט. במקביל, במהלך ההתנהלות המשפטית, התוכנית אושרה, פורסמה ובמהלך חודש פברואר ניתן לה תוקף. בסופו של דבר, במהלך הדיון שהתקיים בבית המשפט ביקשו העותרים למחוק הן את הבקשה ואת העתירה, ובית המשפט נתן אור ירוק להרחבת מושב ישע.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x