$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

ענבל אור בונה על דיור מוגן בתל אביב

רגע אחרי הכשלון בבבלי: היזמית מנהלת מו"מ לרכישת בניין בזק בת"א תמורת 90 מיליון שקל, אולם סירבה לפרט את מקורות המימון לעסקה

יעל דראל 07:2817.04.14

חודשיים בלבד לאחר כישלון פרויקט "אור בבלי", ענבל אור, בעלת חברת אור סיטי נדל"ן, מנסה את מזלה במגרש חדש בתל אביב: ל"כלכליסט" נודע כי אור מקיימת מו"מ עם אלי עזור ומשה בובליל (מבעלי קלאב הוטל) לרכישת מגרש ברחוב ויצמן 58 בתל אביב - שעליו היא מבקשת להקים פרויקט מגורים ופרויקט לדיור מוגן. כרגע עומד עלה מגרש בניין של בזק. 

סכום העסקה מוערך ב־90 מיליון שקל - כפול מהסכום ששילמו בובליל ועזור לפני כחמש שנים כשרכשו את המגרש. גורמים המעורים במו"מ מסרו ל"כלכליסט" כי בין הצדדים צפוי להיחתם הסכם מכר בסוף החודש, ואולם בשלב זה גוברות ההערכות שלפיהן אור תבקש דווקא לארגן קבוצת רכישה למימון הפרויקט, בדומה לפרויקטים שביצעה בעבר.

 

לצד פרויקט המגורים במגרש צפויה אור להקים כאמור גם פרויקט לדיור מוגן, שייבנה בשטח הציבורי הקיים במגרש. שטח הקרקע שעליו מנהלת אור מו"מ הוא כ־8,000 מ"ר, מרביתו מוגדר כשטח למבני ציבור על פי התב"ע.

 

בניין בזק ברחוב ויצמן 58 בתל אביב בניין בזק ברחוב ויצמן 58 בתל אביב צילום: ענר גרין

 

עזור רכש את המגרש עם בובליל מחברת בזק לפני כחמש שנים בכ־45 מיליון שקל. במגרש זה קיימות שתי חלקות, כשבאחת מהן פועלת כיום מרכזיית בזק, אולם המבנה מיועד להריסה.

 

לפני כחודשיים בוצעה עסקה דומה בת"א, שבמסגרתה רכש היזם ישראל לוי את בניין בזק ברחוב לינקולן פינת יהודה הלוי בעיר, תמורת 46.6 מיליון שקל. הנכס נמכר במסגרת הליך הפירוק של חברת חבס, שרכשה את הבניין בשנת 2007.

 

מיקום המגרש ברחוב ויצמן נחשב לאטרקטיבי יותר, בצפון הישן של תל אביב, בסמוך לכיכר המדינה. האזור נהנה מביקוש גבוה, אך אינו משופע בדירות חדשות למגורים.

 

המהלך של אור מגיע לאחר שאיבדה את האופציה לרכישת המגרש ברחוב פעמוני בשכונת בבלי, שם תכננה להקים שני מגדלים הכוללים כ־145 יחידות דיור. אור, שלא הספיקה לממש את האופציה, איבדה את המגרש לטובת משפחת כוזהינוף ששילמה עבורו 210 מיליון שקל.

 

אור סירבה להגיב לידיעה ולפרט את מקורות המימון שלה לעסקה, אלי עזור סירב להגיב לידיעה ואת תגובתו של בובליל לא ניתן היה להשיג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x