$
חדשות נדל"ן

חברה בת של רשת ביג רכשה שטחי מסחר באטלנטה ב-23 מיליון דולר

הרשת, המחזיקה ב-80% מ-Big USA, דיווחה כי החברה האמריקאית רכשה 90% משני מרכזים מסחריים ששטחם מתפרש על פני 12.3 אלף מ"ר. בשני המרכזים פועלת רשת הסופרמרקטים Publix

עינת פז-פרנקל 12:1216.04.14

רשת ביג מרכזי קניות, העוסקת בייזום, תפעול והשכרה של מרכזי קניות פתוחים, דיווחה היום (ד') כי חברה בת אמריקאית שלה (בשיעור אחזקה של 80%), Big USA, השלימה עסקה לרכישת 90% משני מרכזים מסחריים פתוחים באטלנטה בעבור 23 מיליון דולר. השטח הכולל של שני המרכזים הינו 12.3 אלף מ"ר, ושיעורי התפוסה בהם עולים על 96%.

המרכזים נקראים Village at Millers Chapel ו-Trowbridge Crossingוהם כוללים שוכר עוגן מרשת הסופרמרקטים Publix. ערב ביצוע העסקה, נוהלו המרכזים על ידי המוכרת אשר תמשיך לנהלם ולהחזיק ביתרת הזכויות במרכזים המסחריים (10%). המוכרת היא Columbia Properties, חברה ממדינת ג'ורג'יה בארצות הברית, המתמחה בייזום וניהול מרכזי קניות בעיקר באטלנטה.

 

מנכ"ל ביג, איתן בר זאב מנכ"ל ביג, איתן בר זאב צילם: אוראל כהן

 

ההוצאות הנלוות לעסקה - הוצאות משפטיות, רישומי זכויות, הסבת ההלוואה הקיימת והשגת הלוואה חדשה, עמלות נלוות אחרות ועוד - הסתכמו ב-300 אלף דולר. הלוואה קיימת בסכום של 4.7 מיליון דולר, בשיעור ריבית של 5%, שמועד פירעונה הוא ספטמבר 2021, בגין Trowbridge Crossing, הוסבה על שם החברה הבת של ביג. בגין Village at Millers Chapel הועמד לחברה מימון חדש בסכום של 10.25 מיליון דולר, בריבית של 4.12%, לתקופה של עשר שנים.

 

בינואר העריכה ביג כי מחיר העסקה, 23 מיליון דולר (לא כולל הוצאות נלוות), משקף תשואה של כ-6.6% על ה-NOI (רווח תפעולי נקי מנכסים מניבים) הצפוי בשנה הקרובה, והנאמד ב-1.7 מיליון דולר (חלק החברה: 90%). לפני כשבועיים, דיווחה ביג, בניהולו של איתן בר זאב, על ניהול משא ומתן לרכישת 50% מחברה ספרדית העוסקת בתחום מרכזי הקניות הפתוחים בספרד ופורטוגל, תמורת סכום המוערך ב-60 מיליון יורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x