שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

מתרחבת בת"א: רמפא רכשה מתדהר בניין משרדים במרכז העיר ב-42 מיליון ש'

העסקה משקפת מחיר נמוך יחסית של כ-7,000 שקל למ"ר, ומהווה דריסת רגל ראשונה של החברה בשוק הנדל"ן המניב בתל אביב

יעל דראל 12:4013.04.14

רמפא נכסים, מקבוצת הדר, נכנסת לשוק הנדל"ן המניב בתל אביב: החברה, שפעילותה עד היום התרכזה בירושלים, רכשה לפני כשלושה ימים מחברת תדהר בניין משרדים ברחוב סעדיה גאון 24 בתל אביב ב-42 מיליון שקל (ללא מע"מ). כך נודע ל"כלכליסט".

 

קבוצת הדר, המחזיקה כיום נדל"ן מניב בעיקר בהר חוצבים בירושלים, ביצעה את העסקה במזומן, ומחיר העסקה כולל תשלום עבור ציוד ומערכות שאינם מהווים חלק ישיר מהנכס. עבור הנכס עצמו, ששטחו 5,700 מ"ר, שילמה קבוצת הדר כ-37 מיליון שקל. מחיר העסקה משקף בממוצע סכום של כ-7,000 שקל למטר - סכום נמוך באופן יחסי בהשוואה למחיר שטחי המסחר, באזור זה בתל אביב.

 

בניין המשרדים, ממוקם בסמוך לצומת מעריב בעיר, ואולם המחיר הנמוך יחסית למ"ר שאותו שילמה קבוצת הדר משקף את גילו של הבניין שנבנה באמצע שנות השמונים, וכן את העובדה שכיום הוא מאכלס 34 שוכרים קטנים יחסית, המחזיקים בחלקם חוזי שכירות לתקופות קצרות.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

 

אסף עטיה, מנכ"ל חברת מעוף יועצי נדל"ן, המתמחה בשוק המשרדים, מציין כי "מחיר העסקה נמוך אבסולוטית, אך הוא משקף את התשואה שצפויה לקונים מהנכס. הבניין נמכר כנכס מניב, עם רמות שכירות של כ-45 שקל למטר - מחירי נמוך יחסית, המושפע מהעובדה שדמי הניהול במקום יקרים". עם זאת, לדברי עטיה, "אני בהחלט צופה כי בשל מיקומו של הבניין ברחוב סעדיה גאון, הוא ייהנה מהפריחה הצפויה של השוק הסיטונאי בתקופה הקרובה".

 

עטיה הוסיף כי "הביקושים בשוק המשרדים בהחלט ירדו בהשוואה לשנה שעברה. זהו שוק רגוע יחסית עם כמות עסקאות לא גדולה בשנה החולפת. וייתכן שגם עובדה זו משפיעה על המחיר".

 

לצד הפריחה הצפויה באזור, על פי ההערכות, קבוצת הדר תבקש בעתיד גם להשביח את הנכס ולשפר את המערכות והציוד בו על מנת להעלות את התשואה ממנו. נכון להיום, ההכנסות התפעוליות נטו הצפויות לקבוצת הדר (לאחר ניכוי הוצאות תפעול ולפני ניכוי מסים וריביות) מהבניין עומדות על כ-3.7 מיליון שקל בשנה.

 

קבוצת הדר יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין דני הרניג ואורן ארדמן ממשרד שטיינמץ הרינג גורמן ושות'. קבוצת תדהר יוצגה על ידי משרד עו"ד עמית פולק מטלון ושות'.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x