$
נדל"ן עולמי

פיתרון הדיור ההולנדי: כך הופכים 60 מ"ר לדירת 5 חדרים

פרויקט שנבנה כיום בעיר רוטרדם בהולנד וזכה לכינוי 'העיר האנכית' נבנה תוך חשיבה על ניצול מקסימלי של חללים קטנים. צפו כיצד קישוטים על קיר הופכים לכסאות ואיך פינת האוכל הופכת למיטה

שירות כלכליסט 15:4409.03.14
פרויקט 'דה רוטרדם' המוקם בהולנד, הוא לא פרויקט דיור רגיל: מדובר בפרוייקט שנמצא בשלבי תכנון כבר 15 שנה, וכל מטרתו היא למקסם את מספר הפונקציות האפשריות במגדל של 44 קומות.

 

באתר ביזנס אינסיידר מדווחים כי המגדלים, שזכו לכינוי ה"עיר האנכית", כוללים מלבד חנויות, מלונות ובנייני משרדים, גם דירות המצוידות ברהיטים בעלי צורה משתנה, כך שניתן לארוז מגוון של שימושים בתוך החללים הקטנים.

 

הרהיטים המשתנים, בעיצובה של חברת העיצוב קלאי איטליה, כוללים כסאות שהופכים לקישוטי קירות, וספות שמשתנות למיטות, ומוכיחים שדירה בגודל 60 מ"ר היא יותר ורסטילית משחושבים בדרך כלל.

 


 

"מדוע שנחשוב רק במובן של מספר חדרים ומטרים מרובעים, כשמרבית החללים הללו אינם בשימוש קבוע?" שואל היזם מאחורי הפרויקט, ווים דה לאתאוור. "בהולנד איננו רגילים לצורת החשיבה הזו. 'דה רוטרדם' הוא הפרויקט האידיאלי בכל הקשור למקסום ההנאה מכל מטר מרובע. אנחנו מתמודדים עם קהל שמבין את זה ומשתוקק לאיכות הנוספת הזו. אפילו בדירות הגדולות יותר, חדר העבודה, הארונות והאורחים משולבים בתוך חלל אחד. זה למעשה הגיוני ביותר".

 

פרויקט 'דה רוטרדם'. ממקסמים כל מטר רבוע פרויקט 'דה רוטרדם'. ממקסמים כל מטר רבוע

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x