$
חדשות נדל"ן

פרשנות: צבא העובדים הזרים

נתניהו עשוי להיות האחראי לכך שהפרחת השממה בנגב תיעשה לא בידי עובדים ישראלים

מיקי פלד 07:0206.03.14

באוגוסט האחרון הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לסיור בפרויקט הקמת עיר הבהדים בצומת הנגב. "חזון בן־גוריון יתממש כאן", אמר אז ראש הממשלה, כשהוא משקיף על הבולדוזרים והפועלים שבונים את קריית ההדרכה העתידית של צה"ל.

 

הדמיה. עיר הבהדים הדמיה. עיר הבהדים

 

אלא שכפי שפורסם השבוע לראשונה ב"כלכליסט", נתניהו עשוי להיות האחראי לכך שהפרחת השממה תיעשה לא בידי עובדים ישראלים, כפי שתוכנן, אלא בידי עובדים זרים, שיצטרפו ל־300 הפלסטינים שכבר היום עובדים בשטח. בלחץ של החברה שמקימה את עיר הבה"דים, מבט לנגב, משרד הביטחון מנסה לשכנע את משרדי האוצר והכלכלה לאשר העסקת עובדים זרים בפרויקט, בניגוד להחלטת ממשלה, כדי לעמוד בלוחות הזמנים.

 

למרבה האבסורד, התחזית שלפיה יש מחסור בידיים עובדות של ישראלים כבר היתה ב־2012, עוד לפני החתימה על ההסכם בין הזכיין למדינה, אבל איש במשרד הביטחון לא דפק על השולחן ודרש למצוא פתרונות כמו זירוז והרחבה של הכשרת חיילים משוחררים בתנאים מפליגים במקצועות החסרים, בעיקר בעבודות רטובות. במשרד חיכו וחיכו, כי מי כמוהם יודע איך להשיג את המבוקש בעזרת תחזיות שחורות ברגע האחרון, בין שהמבוקש הוא עוד כמה מיליארדים לתקציב ובין שעוד עיגול פינה בחוק. אחרי הכל, מה שחשוב זה עמידה בזמנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x