$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

בעלי אפליקציית וייבר מכין סופר־פנטהאוז

פחות משבועיים אחרי אקזיט הענק של וייבר, בני שבתאי, מבעלי החברה, רכש קומה שלמה במגדל נאמן VIP בצפון תל אביב בכ־30 מיליון שקל

עינת פז-פרנקל 06:4626.02.14

בני שבתאי, מבעלי חברת וייבר שנמכרה לפני פחות משבועיים ב־900 מיליון דולר, רכש קומה שלמה בפרויקט מגורי היוקרה נאמן VIP של חברת יוסי אברהמי בצפון תל אביב ב־29.2 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר במעין פנטהאוז שייווצר על ידי חיבור של ארבע דירות בקומה השמינית של המגדל, הממוקם מול חוף הצוק בתל אביב. יחידת המגורים משתרעת על שטח של 781 מ"ר ועוד 130 מ"ר של מרפסות. העסקה משקפת מחיר של כ־35 אלף שקל למ"ר.

 


 

שבתאי, שמתגורר כיום בניו יורק, רכש את הדירה ברמת המעטפת, וסביר להניח שיצטרך להשקיע מכספו עוד כמה מיליוני שקלים על הגימור.

 

משפחת שבתאי היא המרוויחה הגדולה מהאקזיט הענק של אפליקציית הצ'ט הישראלית וייבר. גלעד שבתאי, בנו עופר, וכן אחיו של גלעד - בני שבתאי - צפויים לקבל ממכירת וייבר לחברת רקוטן היפנית סכום של כ־1.7 מיליארד שקל (497 מיליון דולר). ערב המכירה החזיקה משפחת שבתאי כ־55.2% ממניות וייבר.

 

הנוף הנשקף מהדירה הנוף הנשקף מהדירה צילום: אוראל כהן

 

בני שבתאי שימש עד לאחרונה כנשיא אגודת ידידי צה"ל (בארה"ב), והיה מעורב בעסקאות נדל"ן ובתחום השעונים. עד גירושיו התגורר שבתאי עם אשתו בבית מפואר בשווי של 33 מיליון דולר בשדרות פארק היוקרתיות במנהטן, כך על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית.

 

בישראל, השכן המפורסם ביותר של שבתאי במגדלי נאמן צפוי להיות נשיא המדינה שמעון פרס, שרכש לפני כשנה וחצי דירת 5 חדרים בשטח של 150 מ"ר בסכום המוערך ב־6 מיליון שקל במגדל סמוך. במתחם מגדלי נאמן נבנים בימים אלה שלושה מגדלים חדשים, נוסף על הארבעה הקיימים.

 

הקומה שרכש שבתאי הקומה שרכש שבתאי צילום: אוראל כהן

 

בין העסקאות האחרונות שנחתמו במתחם מגדלי נאמן: דירת 4.5 חדרים בשטח של 113 מ"ר נטו ושתי חניות בקומה החמישית נמכרה ב־4.25 מיליון שקל; ופנטהאוז בן 6 חדרים בשטח של 223 מ"ר נטו בקומה ה־11 נמכר ב־12.7 מיליון שקל. כך על פי נתוני מאגר מידע הנדל"ן של רשות המסים.

 

המגדל הדרומי ביותר במתחם הוא נאמן VIP הכולל 12 קומות ו־40 יחידות דיור, שתוכנן על ידי כנען שנהב אדריכלים ביוזמה ובביצוע של יזם הנדל"ן יוסי אברהמי. במתחם הפרויקט יש קאנטרי קלאב, חדר כושר וספא. בפרויקט נאמן VIP יהיה חדר כושר לדיירי הבניין בלבד, מרתף יינות ומתחם להקרנת סרטים. הבניין צפוי להתאכלס במאי 2015.

 

חברת יוסי אברהמי זכתה ביולי 2009 במכרז של מינהל מקרקעי ישראל על המגרש להקמת הבניין, בשטח של 2.78 דונם, תמורת 43.3 מיליון שקל. כמה שותפים החזיקו כחמישית מהזכויות בקרקע. בתום תהליך התמחרות ארוך ומאבקים משפטיים עם חלק מבעלי הקרקע הצליחה החברה לרכוש את יתרת האחזקות על הקרקע. בחברת יוסי אברהמי אישרו את הפרטים. משפחת שבתאי סירבה להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x