$
חדשות נדל"ן

אכזבה לענבל אור: המגרש בבבלי נמכר לשותפות כוזהינוף-מאנה-בלושינסקי

לפי הערכות אור השקיעה מיליוני שקלים בקמפיין השיווק להקמת שני מגדלי יוקרה מדרום לשכונה הצפון תל אביבית. המגרש נמכר לשותפות ב-200 מיליון שקל

עינת פז-פרנקל 19:2513.02.14

עסקת בבלי נחתמה: הערב מכרה משפחת אברמוביץ את המגרש שהיה מיועד לפרויקט של היזמית ענבל אור מדרום לשכונת בבלי היוקרתית שבצפון תל אביב ב-200 מיליון שקל. המגרש, להקמת שני מגדלי יוקרה, נמכר לשותפות של משפחת היהלומנים כוזהינוף, איש העסקים רוני מאנה, ויזם הנדל"ן גיא בלושינסקי.

עם החתימה, אמר מאנה ל"כלכליסט" כי החברה תגיע לנוסחת פיצוי מול התושבים העתידים להתפנות מהמתחם, שנקרא "גבעת עמל ב". "אנחנו מארגנים קבוצת רכישה ונתחיל בנייה עוד שנה", אמר מאנה. "אין לי משהו אישי נגד ענבל אור - אני מאחל לה בצלחה".

 

הדמיה של פרויקט בבלי ששווק על ידי אור הדמיה של פרויקט בבלי ששווק על ידי אור

 

בעל הקרקע אריק אברמוביץ, הדגיש כי "המגרש לא נמכר לענבל אור מסיבות עסקיות". נאור נכנסה לפרויקט בבבלי לפני כשנתיים וחצי וקיבלה אופציה לרכישת הקרקע מהבעלים, אריק אברמוביץ', בתמורה לכ־10 מיליון שקל. ההצעה של אור לקרקע עמדה על 210 מיליון שקל, זאת מלבד פיצוי לכ־35 משפחות בגבעת עמל, שלהן הציעה אור כ־75 מיליון שקל.

 

לפי התכנון, אור התכוונה להקים שני מגדלים הכוללים כ־145 יחידות דיור, אלא שככל שהזמן חלף התברר כי אור מתקשה לגייס רוכשים ולממש את האופציה לבדה, למרות כנסי מכירות ושיווק אגרסיבי. במהלך התקופה שחלפה הסכים אברמוביץ' לחדש לאור את האופציה לקרקע שלוש פעמים.

 

אור השקיעה לפי הערכות מיליוני שקלים בקמפיין השיווק והפרסום לפרויקט היוקרה. ככל הנראה, הכספים שמסרו לה חברי קבוצת הרכישה שהיא ארגנה נמצאים בנאמנות ויוחזרו לרוכשים.

 

משפחת כוזהינוף יוצגה על ידי עו"ד אביב טסה.

 

אור מסרה בתגובה כי "מעולם לא היינו ולא נהיה עסק של פרויקט אחד - גם כזה שהוא קרוב לליבי ברמה הריגשית. האיתנות הפיננסית שלנו מאפשרת לנו לנהל ולשווק מספר פרויקטים במקביל. במידה שהעסקה אכן חוקית, פנינו לפרויקטים הבאים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x